24 ژوئیه, 2024

از چه ترکیب رنگ‌هایی برای ست کردن لباس استفاده کنم؟

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه

در این دنیای بی‌کران زیبایی‌های دوست‌داشتنی زیادی قابل دیدن و درک کردن است، که یکی از این قشنگی‌ها رنگ است. ترکیب رنگ‌ها در کنار هم زیبایی دنیا را چندین برابر می‌کنند، و ما از آن الهام گرفته، وارد زندگی شخصیمان کرده‌ایم از دکوراسیون خانه گرفته تا آرایش و لباس و …

دانشمندان بر این باور هستند که رنگ‌ها تاثیرات روانی زیادی دارند. و از طرفی با گذشت زمان، گرایش دنیا به سمت عوض شدن، تنوع داشتن و به چالش کشیدن است، اهمیت ست لباس، مد و استایل، بیشتر و بیشتر از قبل به یک امر حیاتی تبدیل شده و تعداد طرفدارانش رو به رشد هست.

برای رسیدن به یک ترکیب ایده‌آل، شناخت کامل از رنگ‌ها و ترکیبات آن در کنار هم، الزامی است. هم‌سو با شناخت رنگ، ترکیبات و مد به روز جهان، بهتر است خود نیز سلیقه‌ای خاص و یونیک مختص خود داشته باشید، چرا که ترکیب رنگ‌ها علاوه بر اینکه به علم رنگ‌شناسی و آزمون خطا نیاز دارد، در صورت ریسک‌پذیر بودن در انتخاب و استفاده رنگها به مرور زمان خود نیز به یک متخصص ترکیب رنگ‌ها، در دنیای فشن تبدیل خواهید شد.

ترکیب رنگ؛ نقره‌ای با سفید یا مشکی

رنگ نقره‌ای از قدیم تا به امروز در استایل‌های مختلف به خصوص لباس‌های رسمی استفاده شده است. این رنگ از طیف رنگهای براق است که ترکیب آن با مشکی و سفید، استایل جذاب، ریسکپذیر و چشمگیری را به وجود میآورد. رنگ نقره‌ای با رنگ سفید شیکتر و باوقارتر و با رنگ مشکی جذابتر ظاهر می‌شود. گاهی ممکن است ترکیب این دو رنگ در حد یک لباس تک‌رنگ نقره‌ای با اکسسوری ظریف به رنگ سفید و یا مشکی باشد.

ترکیب رنگ؛ مشکی با سفید

در هنگام انتخاب این دو رنگ و ترکیبات آن در ابتدا نوع استایلتان انتخاب کنید. استایلی برای جذب توجه دوست دارید یا استایل خاموش و آرام.

میزان وسعت رنگ در استایل‌ها متفاوت است به طور مثال اگر رنگ سفید غالب باشد بیشتر به چشم می‌خورید و نظرها را به خود جلب می‌کنید، اگر رنگ مشکی غالب باشد ظاهری خاموش و کلاسیک خواهید داشت.

ترکیب رنگ؛ سبز با سورمه‌ای

رنگ سبز و آبی برای رسمی نشان دادن استایل انتخاب مناسب است. این دو رنگ از رنگهای پر کاربرد درباری هستند که از زمان‌های قدیم تا به امروز پر کاربرد بوده، و جذابیت آن به همین تکراری و خسته کننده نبودنش است.

ترکیب رنگ؛ آبی با زرد

هم نشینی دو رنگ اصلی آبی و زرد در کنار هم، ترکیبی شاد و پرانرژی را به وجود می‌آورد که با کمی تیره‌تر کردن یکی از آن دو رنگ می‌توان به عنوان استایل رسمی از آن استفاده کرد.

ترکیب رنگ؛ آبی و نارنجی

استفاده از این دو رنگ تاثیرات روحی و روانی مثبتی روی خود شخص و اطرافیانش دارد؛ نارنجی با خصوصیات گرم و شادابیش و رنگ آبی با خصوصیات سرد و گیرایی بالا. اگر می‌خواهید حس و حال شاداب و سرزندگی داشته باشید ترکیب این دو، انتخاب خوبی می‌تواند برای شما باشد.

ترکیب رنگ؛ قرمز با آبی

انتخاب این دو رنگ در کنار هم نیاز به یک جسارت در خلق ترکیبات ریسک‌پذیر دارد، هر چند این دو رنگ همیشه جزء گزینه‌های پرطرفدار در زیبای و فش حساب می‌شود، و در صورت انتخاب دقیق و سنجیده، همراه با کم و زیاد کردن شدت رنگ‌ها در کنار هم بسیار چشمگیر بوده و خوش می‌درخشند. می‌توانید گاها از رنگ سفید نیز در کنار این ترکیب برای رسیدن به یک کنتراست استفاده کنید.

ترکیب رنگ؛ صورتی با طوسی

صورتی و طوسی دو رنگ کاملا خنثی هستند که بیشتر در فصل‌های سرد و یا تیپ‌های کژوال بهاری‌‌ کاربرد دارند. رنگ طوسی نمایانگر بزرگواری، حس آرامش و در عین حال تعقل و منطق و وقار یک شخص و در مقابل صورتی نیز باعث آرامش اعصاب شده و استرس، خشم و عصبانیت را از بین می‌برد. با این دو رنگ می‌توانید ظاهری آرام و ریلکس از خود نشان دهید.

ترکیب رنگ؛ آجری با اخرایی

این دو رنگ بیشتر در کالکشن‌های پاییز و زمستانی حال و هوایی تازه‌ می‌بخشد طرفدار دارد. ترکیبی از رنگهای گرم الهام گرفته از دل طبیعت. که با انتخاب آن، می‌توانید شیک و مجلسی بپوشید.

ترکیب رنگ؛ سبز با قهوه‌ای

ترکیب این دو رنگ از زمان‌های قدیم مورد توجه بوده است، و معمولا برای ایجاد فضایی کلاسیک رنگ سبز و قهوه‌ای را درکنار رنگ کرمی و قرمز قرار می‌دادند. به هنگام ست کردن میزان تیرگی و روشنی و کنتراست رنگها را مدنظر داشته باشید تا ظاهر شادابتان را از بین نبرد.

ترکیب رنگ؛ سبز و بنفش

ترکیب الهام گرفته از دل طبیعت هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد. دو رنگ سبز و بنفش به عنوان دو رنگ فرعی از چرخه رنگ، به راحتی قابلیت ترکیب با استایل‌های سرد و گرم با تاثیرات خاص و متفاوت دارد.

ترکیب رنگ؛ بنفش و سفید

ترکیب این دو رنگ فوق‌العاده منعطف بوده و جلوه متفاوتی دارد. رنگ سفید تقریبا با همه رنگ‌ها ست می‌شود و رنگ بنفش هم یک استایل کاملا گیرا دارد. ترکیب این دو رنگ در کنار هم با اکسسوری‌ها طلایی و نقره‌ای یک ست بینظیر به وجود می‌آورد.

ترکیب رنگ؛ بنفش و مرجانی

امروزه رنگ مرجانی به عنوان رنگ تطبیق‌پذیر به خوبی توانسته مورد تائید سرمایه‌داران صنعت مد قرار بگیرد. افرادی با اعتماد به نفس بالا، به خوبی می‌دانند که چگونه و کجا از این رنگ استفاده کنند، شاید یکی از دلایل محبوبیت زیاد این رنگ سازگاری رنگ مرجانی با طیف‌های متفاوت رنگ پوست است.

ترکیب رنگ؛ نارنجی و مشکی

رنگ نارنجی یک رنگ پویا و جذاب است. و ارتباط نزدیکی با باروری و فراوانی دارد. در طبیعت رنگ نارنجی، محرک احساسات، گرمی، هیجان و تفریح است. در مقابل رنگ مشکی معنی قدرت، ظرافت و بعضی اوقات ترس را منتقل می‌کند. برای به اوج رساندن رنگ مشکی بهتر است از رنگ جیغ نارنجی استفاده کنید. این استایل را امتحان کنید و تاثیراتش را ببینید.

ترکیب رنگ؛ کرم و سماقی

کرم رنگ خنثی‌ای است که اگر به تنهایی یا با رنگ‌های مشابه استفاده شود، بسیار کسالت‌آور خواهد بود. رنگ کرم را با رنگ سماقی در استایلتان انتخاب کنید و جلوه چشم نازش را مشاهده کنید.

ترکیب رنگ؛ سبز و زرد

این رنگ‌ها انتخاب مناسبی برای فصل گرم و تابستانی می‌باشد. در تابستان با رنگ‌های گرم خردلی و سبز تیره و در زمستان از زرد روشن و سبز جیغ استفاده کنید.

در کلام پایانی باید گفت که رنگ به عنوان یکی از ارکان اصلی زندگی به حساب می‌آید. با داشتن طیف وسیعی از رنگ‌ها در محیط زندگیمان، قطعا حال روحی و احساسات شادتر و سرزننده‌تری خواهیم داشت. ترکیب استایل‌های متنوع و رنگارنگ را حتما در برنامه زندگیتان قرار بدهید، برای یکبارم شده از چندین رنگ جیغ، گرم و پرانرژی استفاده کنید، و به دیدگاه خود و اطرافیانتان دقت کنید. به نظرتان چه احساسی می‌توانید داشته باشید. به طور حتم اولین احساسی که پیدا خواهید کرد حس  آزادی و رهایی از قانون و قواعد‌هایی است که در تمام مدت با آن زندگی کردید. تغییر استایل و انتخاب ترکیب رنگ‌های مختلف بهانه‌ای برای داشتن حال خوب زندگی است. رنگ‌ها را به چال بکشید تا ببینید چقدر زندگی زیباست اگر به طبیعت درونتان فرصت زندگی کردن بدهید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *