19 آوریل, 2024
مدل آستین لباس مجلسی

معرفی انواع مدل آستین لباس مجلسی

مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

با دنبال کردن راهنمای خرید لباس مجلسی، حتما متوجه این موضوع شده اید که برای انتخاب بهترین مدل لباس میهمانی، باید حتما به مدل لباس، جنس پارچه، قد لباس، مدل آستین لباس مجلسی و … توجه داشته باشید. صرف این که شما یک لباس آبی رنگ می خواهید، باعث نمی شود که به راحتی لباس مجلسی مورد علاقه و البته مناسب خود را انتخاب کنید. قطعا دیگر فاکتورهای موثر در انتخاب لباس، دخالت داشته و باید به تک تک آن ها توجه داشته باشید.

در این مطلب به دنبال آن هستیم که مدل های مختلف آستین لباس مجلسی را مشاهده کرده و بهترین آن ها را برای یک لباس جذاب انتخاب کنیم.

انواع مدل آستین لباس مجلسی

در زیر می توانید جدیدترین و جذاب ترین مدل های آستین لباس مجلسی را مشاهده کنید

آستین های کلاسیک دکمه دار

این مدل آستین ها در سبک کلاسیک و کمی سنتی تر بوده و داشتن دکمه، یک جزء جدانشدنی از آن ها به حساب می آید. برای افرادی که به دنبال لباس هایی با آستین بلند هستند، این مدل کاملا مناسب است.

 

مدل آستین لباس مجلسی

آستین گشاد بسته

اگر لباسی با آستین بلند و در عین حال آزاد می خواهید که با رسیدن به مچ دست، جمع شده و تنگ به نظر برسد، مدل آستینی که در زیر آمده است، گزینه مناسب شما خواهد بود. همان طور که مشاهده می کنید این مدل آستین، معمولا با لباس مجلسی هایی که یقه بسته دارند، مناسب است و کمتر می توان سازگاری خوبی برای این فرم با یک لباس مجلسی یقه باز، در نظر گرفت.

مدل آستین لباس مجلسی

آستین لباس مجلسی کلوش

آستین کلوش برای لباس های مجلسی یکی از زیباترین آن ها به حساب می آید و همان طور که در این مدل مشاهده می کنید، می تواند برای لباس های لمه، فوق العاده جذاب باشد. آستین های کلوش ممکن است کوتاه یا بلند باشند، اما این مدل با داشتن ساق آستین تنگ و بخش پایینی کلوش، بسیار زیبا و شیک به نظر می رسد.

آستین کلوش

آستین کلوش باز

آستین کلوش باز برای پارچه های دارای آهار که روی تن، محکم و فرم دار به نظر می رسند، مانند چیزی که در تصویر زیر آمده است؛ کاملا مناسب بوده و همین طور شما می توانید این مدل آستین را در لباس های با پارچه لخت زیبا بیابید.

آستین کلوش باز

مدل آستین پرنسسی

مدل های مختلفی به نام آستین پرنسسی شناخته می شوند که جدیدترین آن ها در نسل های تازه لباس های مجلسی، چیزی است که در تصویر زیر مشاهده می کنید. برای افرادی که بازوهایی لاغر دارند، این مدل آستین پف کرده عالی خواهد بود و می تواند به اندام آن ها جذابیت بیشتری ببخشد.

مدل آستین پرنسسی 

مدل آستین دراپه

اگر آستین دراپه را نمی شناسید باید گفت مدل این آستین همانند یقه دراپه با کلی چین و شکن است. معمولا این چین ها و دراپه ها از روی بازو شروع می شوند. بنابراین طبیعی است که باعث شود بازوها بزرگ تر دیده شوند. در نتیجه اگر شما بازوهای لاغر و کشیده ای دارید یا به طور کلی اندام لاغر و کشیده ای دارید این آستین ها برای شما کاملا مناسب می باشد.

مدل آستین پرنسسی باز

در میان مدل های مختلف آستین های پرنسسی، این مدل با جلوه خاص خود عالی به نظر می رسد. به ویژه آهاری که به بخش های لبه ای آستین داده شده، باعث می شود تا با به تن کردن آن، احساس کنید که به یکی از شخصیت های پرنسسی داستان پریان تبدیل شده و می توانید قدم به دنیای قصه گذاشته و در آن پیش بروید.

مدل آستین پرنسسی باز

آستین لباس مجلسی خشتی

این مدل در بخش بازو و ساعد کاملا تنگ و چسبان بوده و با رسیدن به مچ دست، آزاد و به شکل خشتی یا هفت و هشتی، رها می گردد. چنین مدل آستینی برای لباس مجلسی بلند و چسبان، کاملا ایده آل به نظر می رسد.

آستین لباس مجلسی خشتی

مدل آستین کیمونو

این مدل آستین لباس مجلسی هم گشاد است و برای خانم هایی که سر شانه های پهن دارند مناسب می باشد. این مدل از این جهت که جدا نیست و سرخود است با مدل آستین کلوش متفاوت است. آستین کیمونو جدا گانه دوخته نمی‌شود و به سرشانه وصل است در نتیجه شانه های شما کمی افتاده تر دیده می شوند. پس اگر شما به طور طبیعی شانه های پهنی دارید این مدل آستین برای شما مناسب است اما اگر شانه های افتاده ای دارید بهتر است سراغ این مدل نروید.

 

سخن پایانی

شما چه مدل آستین برای لباس مجلسی را ترجیح می دهید و در صورتی که قرار باشد برای خرید لباس مجلسی، به آستین آن به شکل ویژه ای توجه کنید، چه مدلی را انتخاب می کنید؟

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *