19 آوریل, 2024
چطور با انتخاب مانتو، قد بلند به نظر برسیم؟

انتخاب مانتو بر اساس قد؛ چه مانتویی قد را بلندتر نشان می دهد؟

مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

کمتر کسی را پیدا می کنید که علاقه ای به بلند قد نشان داده شدن، نداشته باشد. بیشتر افراد مایل هستند قدبلندتر از چیزی که هستند، به نظر برسند. از این روی در بین خانم ها نیز انتخاب مانتو بر اساس قد از اهمیت زیادی برخوردار هستند. شما نیز اگر می خواهید به درستی بدانید چه مانتویی قد را بلندتر نشان می دهد، در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین خرید مانتو را رقم بزنید.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان میدهد؟

پیش از این راهنمای خرید مانتو را دنبال کردیم، در اینجا برای این که با انتخاب مانتوی مناسب، قدبلندتر به نظر برسید، این نکات را مد نظر داشته باشید:

قانون دو به سه یا یک به سه را رعایت کنید

این احتمالا نخستین چیزی است که در مورد آن سردرگم می شوید؟ چه قد مانتویی برای شما مناسب است؟ زیر زانو؟ بالای زانو؟ تا مچ پا؟ بالای مچ؟ کدام یک می تواند بهترین تاثیر در بلند قد به نظر رسیدنتان را داشته باشد؟ حتما پیش از این مانتوهای کوتاه و مانتوهای ماکسی و بلند را امتحان کرده اید، کدام یک باعث می شد تا بلندتر به چشم آیید؟ احتمالا حتی تصویر در آینه نیز آن قدرها اطمینان بخش نیست و بین این دو مستاصل مانده اید. قانون دو به سه یا یک به سه که در عکاسی نیز از آن استفاده می شود، این طور می گوید:

  1. باید مانتو به اندازه دو سوم و شلوار به اندازه یک سوم از قد شما را به خود اختصاص دهند.
  2. باید مانتو به اندازه یک سوم و شلوار به اندازه دو سوم از قد شما را به خود اختصاص دهند.

همان طور که مشاهده می کنید، چیزی که می خواهیم رعایت این تناسب است تا قد فرد بلند تر به نظر برسد.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می دهد؟

مانتوی اندامی انتخاب کنید

نخستین اقدامی که باید انجام دهید، این است که مانتویی متناسب انتخاب کنید. در واقع یکی از اشتباهاتی که برخی از افراد مرتکب می شوند، انتخاب مانتو خلاف سایز اندام خود است. اگر شما مانتوهای زیاد از اندازه گشاد و آزاد انتخاب کرده باشید، احتمالا حتی از قد فعلی خود، کمی کوتاه تر به نظر می رسد؛ در عوض مانتوهای اندامی و ساده، باعث کشیده تر به نظر رسیدن شما خواهند شد.

مانتوی یقه دار بپوشید

مانتوها در مدل های مختلفی عرضه می شود و شما ممکن است مدل های یقه دار یا بدون یقه و حداقل یقه گرد را در میان انواع مانتو، ببینید. اما توجه داشته باشید که برای بلند قد به نظر رسیدن، باید به سراغ مدل هایی بروید که یقه دار باشند. استفاده از مانتوهایی با یقه هفت یا یقه های انگلیسی، بهترین تاثیرگذاری در بلند قد به نظر رسیدن شما را خواهد داشت. اگر می خواهید یک قدم فوق العاده بزرگ برای بلندقد به نظر رسیدن بردارید، بهتر است مدل هایی با یقه آبشاری را امتحان کنید. اگر چه این در حقیقت یک حقه طراحی لباس است و با انتخاب یقه های کشیده، باعث کشیده تر به نظر رسیدن نیم تنه بالایی خواهید شد؛ اما به هر ترتیب نظر شما در بلند قد به چشم آمدن، تامین می شود.

مانتوی یقه دار

به سراغ مانتوهای راه راه بروید

پیش از هر چیزی بگوییم که اشتباه نکنید، تنها مانتوهای راه راه عمودی تاثیرگذاری دارند و در صورتی که مانتوی راه راه افقی و عرضی انتخاب کنید، نتیجه معکوس داشته و برعکس اندامتان پهن به نظر می آید. اما به تن کردن مانتوهایی با راه راه عمودی، باعث کشیده تر به چشم آمدن، خواهد شد. به ویژه اگر خطوط عمودی نازک و تیره رنگ باشند، حداقل 10 درصد از چیزی که هستید، قد بلندتر به چشم می آیید.

مدل مانتو راه راه

جنس مانتو را در نظر بگیرید

افرادی که قد بلند نیستند می توانند با ایجاد تغییرات ساده در سبک خود، قد بلندتر دیده شوند. این تغییرات پیچیده نیستند و می توانید هنگام خرید لباس آنها را در نظر بگیرید. به عنوان نمونه هنگام انتخاب مانتو حساس باشید. برای اینکه بلندتر دیده شوید، از پوشیدن لباس هایی با طرح برجسته و پارچه های درشت خودداری کنید. به جای آن پارچه های تیره، نازک و نرم را انتخاب کنید.

به طرح پارچه مانتو دقت کنید

استفاده از مانتوهای راه راه عمودی را توصیه کردیم، اما نباید به دنبال مانتوهایی با پارچه طرح دار باشید. مانتوهای دارای پارچه طرح دار، باعث کوتاه تر به نظر رسیدن، شما خواهند شد. شاید خرید مانتوهای طرح دار بسیار وسوسه کننده به نظر برسد، اما اگر به راستی علاقه مند به بلندقد به چشم آمدن هستید، بهتر است پا روی علاقه خود و جذابیت این مانتوها گذاشته و به سراغ مدل هایی با پارچه ساده بروید.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می دهد؟

استایل تک رنگ داشته باشید

انتخاب یک استایل تک رنگ نیز کمک می کند که قد شما بلندتر به نظر برسد. از انتخاب ست های مدادرنگی اجتناب کنید؛ هیچ چیزی از جلوه بلند قدی در پوشیدن مانتوی قرمز، شلوار زرد و روسری سفید، وجود نخواهد داشت. اگر می خواهید فردی قد بلند به نظر برسید، یک استایل صفر تا 100 مشکی، کرم، سفید و هر رنگ دیگری موثر خواهد بود و تنها کافی است که ست های چند رنگ را انتخاب نکرده باشید.

مانتوهای لخت بپوشید

اگر به سراغ مانتوهایی با پارچه های آهار خورده و ضخیم بروید، احتمالا در قد بلند به نظر رسیدن، چندان موفق نخواهید بود. بهتر است مانتوهایی با پارچه نازک تر و افتاده و لخت انتخاب کنید که اندام شما را کشیده به چشم بیاورد.

سخن پایانی

شما برای بلندتر به نظر رسیدن، معمولا از چه تکنیک هایی استفاده می کنید؟ تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *