14 آوریل, 2024
بهترین کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دار

معرفی بهترین کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دار

مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه

اگر به دنبال رسیدگی به پوست چرب و جوش دار خود هستید، باید به خوبی روش های مراقبت و نگهداری از آن را شناخته و از محصولات مناسب این نوع پوست ها نیز استفاده کنید. به طور مثال با شناخت بهترین کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دار، می توانید آبرسانی و هیدراته سازی پوست خود را به درستی انجام داده و در نهایت سلامت و جوانی آن را زنده نگه دارید.

زمانی که غدد چربی پوست، بیش از حد لازم چربی ایجاد می کنند، پوست چرب خواهد شد. سبوم ماده مومی و روغنی است که از پوست محافظت و آن را به خوبی آبرسانی می کند. اگر چه سبوم برای حفظ سلامت پوست حیاتی است، با این حال، سبوم زیاد می تواند منجر به چربی بیش از حد پوست، مسدود شدن منافذ و بروز انواع جوش شود. مدیریت پوست چرب اغلب مستلزم آن است که شخص مراقبت منظم از پوست را به یک عادت تبدیل کند.

با شناخت رفتارهای مناسب در برابر پوست های چرب و همین طور استفاده از محصولات مناسب، می توانید ضمن سلامت نگاه داشتن پوست خود، میزان چربی آن را نیز کاهش دهید. اگر جوش های زیر پوستی دارید، روش درمان جوش زیرپوستی را در مقاله ای برای شما توضیح داده ایم.

مراقبت از پوست چرب

به نقل از www.boots.com

هنگامی که از پوست چرب رنج می برید، ممکن است به طور طبیعی به سمت رژیمی جذب شوید که شامل اسکراب های خشن و مرطوب کننده کمتر است. یک روتین مراقبت از پوست اختصاصی و در نظر گرفته شده باید به شادابی پوست شما کمک کند، از تجمع چربی اضافی جلوگیری کند و به جای آن اجازه دهد درخشش درونی شما در مرکز توجه قرار گیرد. 

برای مراقبت از پوست چرب، باید موارد زیر را رعایت کنید. به این شکل چربی پوست کاهش یافته و در مرحله بعد با استفاده از بهترین کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دار، می توانید آبرسانی آن را نیز به درستی انجام دهید.

1. پوست خود را مرتب بشویید

شستن مرتب می تواند میزان چربی روی پوست را کاهش دهد. روش های زیر برای شستشوی پوست چرب توصیه می شود:

پوست خود را با صابون ملایم و آب گرم بشویید.
از صابون هایی با عطر، مرطوب کننده های اضافی یا مواد شیمیایی خشن که می توانند باعث تحریک یا خشک شدن پوست شده و باعث ایجاد چربی بیشتر شود، خودداری کنید.
از استفاده لیف و هر چیزی شبیه به آن اجتناب کنید، زیرا اصطکاک اضافی ممکن است باعث تحریک پوست و در پی آن، ایجاد چربی بیشتر شود.

شستشوی صورت
اگر این روش موثر نباشد، برخی از محصولات دارویی پیشگیری و درمان جوش ممکن است کمک کننده باشد. این محصولات حاوی اسیدهایی هستند که می توانند با پوست چرب مقابله کنند، مانند:

  • اسید سالیسیلیک
  • اسید گلیکولیک
  • بتا هیدروکسی اسید
  • بنزوئیل پراکسید

این اسیدها ممکن است برای برخی از انواع پوست تحریک کننده باشند. بنابراین هنگام شروع به استفاده از  یک محصول جدید، ابتدا آن را روی ناحیه کوچکی از پوست استفاده کنید تا ببینید واکنش بدن چگونه است.

انتخاب پاک کننده های مناسب صورت ممکن است برای برخی افراد خوب عمل کند. یک مطالعه معتبر در سال 2015 نشان داد که یک پاک کننده ملایم صورت ساخته شده با سدیم لورت کربوکسیلات و آلکیل کربوکسیلات برای مقابله با آکنه متوسط ​​صورت موثر است، اگرچه تولید سبوم را در برخی از نواحی صورت افزایش می دهد.

برای بسیاری از افرادی که به سادگی تنها پوستی چربی دارند و آکنه ولگاریس ندارند، صابون گلیسیرین بدون عطر و آب گرم ممکن است موثر واقع شود.

2. از تونر استفاده کنید

تونرهای قابض حاوی الکل تمایل دارند پوست را خشک کنند. با این حال، بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 انجام شد، قابض های طبیعی، مانند فندق، می توانند خواص تسکین دهنده پوست داشته باشند.

فندق دارای مقدار زیادی تانن است که آن را به یک قابض طبیعی و ضد التهاب تبدیل می کند. بسیاری از افراد با پوست چرب از فندق به عنوان تنها تونر پوستی خود استفاده کرده و اتفاقا نتیجه مناسبی نیز از آن دریافت می کنند.

در برخی افراد، تونرهای قابض طبیعی می توانند منافذ بزرگ شده را کوچک تر نشان دهند و تکه های کوچکی از محصول یا آرایش را که می تواند منافذ را مسدود کند، حذف کنند.

با این حال، این محصولات ممکن است برای همه پوست ها به صورت یکسان پاسخ ندهند. برخی ممکن است متوجه شوند که هنگام استفاده از تونرهای قابض صورت آن ها کمی سوزش داشته یا خارش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است نشانه ای از تحریک باشد که می تواند منجر به تولید سبوم بیشتر شود.

افراد باید هرگونه تونر جدید را روی تکه کوچکی از پوست آزمایش کنند تا از تحریک احتمالی جلوگیری شود.

استفاده از تونر

3. پوست خود را خشک کنید

هنگام خشک کردن صورت پس از شستشو و استفاده از تونر، افراد باید به آرامی پوست خود را با یک حوله نرم خشک کنند.خشک کردن پوست

با این حال، این کار باید با احتیاط انجام شود. محکم کشیدن حوله یا دستمال کاغذی روی پوست، ممکن است باعث تحریک بیش از حد آن شده و بدتر سبوم اضافی تولید کند.

4. از کاغذهای جاذب چربی و پدهای دارویی استفاده کنید

بسیاری از شرکت ها کاغذهای جاذب چربی تولید می کنند که کاغذهای مخصوص جذب کننده ای هستند که روغن را از پوست می کشند.

این کاغذها باعث ایجاد چربی در پوست نمی شوند، اما می توان از آنها برای برداشتن چربی اضافی روی پوست در طول روز استفاده کرد تا درخشندگی کمتری داشته باشد.

فرد همچنین می تواند پد های پارچه ای را که با مواد پاک کننده آشنا مانند سالیسیلیک اسید یا اسید گلیکولیک استفاده می شود، امتحان کند. این ها ممکن است به از بین بردن چربی اضافی در طول روز کمک کنند، در حالی که منافذ و پوست را تمیز می کنند.

5. از ماسک صورت استفاده کنید

برخی ماسک های صورت ممکن است برای درمان پوست چرب مفید باشند. این ها ممکن است حاوی موادی مانند خاک رس، عسل، بلغور جو دوسر و مانند آن ها باشند.

  • خاک رس:

ماسک های حاوی مواد معدنی مانند اسمکتیت یا بنتونیت می توانند روغن ها را جذب کرده و سطح براق و سبوم پوست را بدون تحریک پوست کاهش دهند. فقط گاهی از آنها برای جلوگیری از خشک شدن پوست استفاده کنید و بعد از آن از یک مرطوب کننده ملایم به کار ببرید.

  • عسل:

یک مطالعه در سال 2011 نشان داد که عسل طبیعی خام دارای خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده است. ماسک صورت 10 دقیقه ای عسل ممکن است جوش های مزمن و پوست چرب را بهبود بخشیده و در عین حال پوست را نرم نگه دارد.

  • بلغور جو دوسر:

ماسک های حاوی جو دوسر کلوئیدی ممکن است به پاکسازی پوست کمک کند. جو دوسر حاوی ساپونین های ملایم و پاک کننده، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است که می تواند پوست تحریک شده را تسکین دهد.

برای آشنایی بیشتر با عملکرد ماسک صورت برای جوش و لک که در بالا ذکر شد، می توانید مقاله سایت پاساژ را مطالعه کنید.

استفاده از ماسک صورت

6. از مرطوب کننده ها استفاده کنید

در حالی که بسیاری از افراد با پوست چرب از ترس اینکه پوست آن ها چرب تر به نظر برسد، از استفاده مرطوب کننده ها خودداری می کنند، اما استفاده از مرطوب کننده های مناسب می تواند برای این نوع پوست ها نیز مفید باشد.

برای افرادی که دارای پوست بسیار چرب هستند، یک مرطوب کننده بدون روغن می تواند پوست را مرطوب و محافظت کند، بدون اینکه احساس چربی بیشتری ایجاد کرده باشد

یک مطالعه معتبر در سال 2014 نشان می دهد که آلوئه ورا می تواند مرطوب کننده خوبی برای درمان جوش و پوست چرب باشد.

برخی ترکیبات موجود در آلوئه ورا می توانند به طور طبیعی بر پوست تأثیر آرام بخشی داشته باشند. این مطالعه اشاره کرد که یک محصول باید حداقل 10 درصد آلوئه در خود داشته باشد تا یک مرطوب کننده موثر برای پوست های چرب باشد.

برخی از افراد از ژل آلوئه خالص برای مرطوب کردن استفاده می کنند، اما باید از ترکیبات پنهان، به ویژه الکل بدون چربی، که باعث خشک شدن و تحریک پوست می شود نیز در ترکیب چنین کرم های مرطوب کننده ای، استفاده شود.

معرفی بهترین کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دارکرم آبرسان پوست چرب و جوش دار

برای خرید کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دار، به دنبال محصولاتی باشید که ویژگی های زیر را داشته باشند:

  • دارای خاصیت آبرسانی قوی باشند.
  • فاقد چربی باشند.
  • ترجیحا در ترکیب آن ها از آلوئه ورا استفاده شده باشد.

جلوگیری از چربی پوست

پیشگیری از پوست چرب که با ژنتیک ارتباط دارد، دشوار است. کنترل حتی پوست چرب ناشی از تغییرات هورمونی نیز دشوار است. بهترین پیشگیری برای پوست های چرب این است که فرد یک روال ثابت مراقبت از پوست را پیدا کند که موثر بوده و به آن پایبند باشد. وقتی پوست چرب بوجود می آید، پنهان کردن آن با آرایش می تواند وسوسه کننده باشد. با این حال، برخی از محصولات، به ویژه محصولات حاوی روغن، می توانند علائم را بدتر کرده یا منافذ را مسدود کنند.

آرایش بر پایه آب ممکن است برای برخی گزینه بهتری باشد، در حالی که دیگران معتقدند بدون آرایش برای پوست آن ها بهترین کار است. بسیاری از مردم همچنین می گویند رژیم غذایی آن ها چیزی است که مانع از فعالیت پوست آن ها می شود. اجتناب از غذاهای چرب و چربی های ترانس و خوردن یک رژیم غذایی کامل و پر از غذاهای کامل کمک کند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *