24 ژوئیه, 2024
به مانتو بلند چه کفشی میاد؟

به مانتو بلند چه کفشی میاد؟ راهنمای ست کردن مانتو و کفش

مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

اگر چه به نظر می رسد که مهم ترین جزء از یک تیپ و استایل بیرون از منزل، خرید و انتخاب مانتوی مناسب باشد، اما اهمیت زیادی دارد که بتوانید مانتوی منتخب و جذاب خود را به خوبی با سایر اجزاء لباس های خود ست کرده و در مجموع تیپ بی نقصی داشته باشید. یکی از این موارد ست کردن مانتوهای بلند با مدل کفش های مناسب است. شما باید به درستی بدانید که به مانتو بلند چه کفشی میاد و بهترین انتخاب برای این مدل مانتوهای بلند، کدام مدل کفش می تواند باشد.

کفش مناسب مانتو بلند

خب، اگر انتخاب شما یک مانتوی بلند است، تا اینجای کار، می توان گفت که تیپ و استایل جذاب و شیکی برای خود ترتیب دیده اید؛ اما اهمیت زیادی دارد که پس از خرید مانتو در گام بعدی، در انتخاب کفش نیز قوی ظاهر شوید. بهترین کفش مناسب مانتوی بلند به عقیده آن هایی که در صنعت مد دستی بر آتش دارند، کفش های پاشنه بلند هستند. حال این کفش های پاشنه بلند می تواند از نوع جلو بسته و پشت بسته و کاملا رسمی بوده یا در انتخاب ها و مدل های تابستانی جای گرفته، جلوباز و پشت باز باشند.

کفش پاشنه بلند با مانتو بلند

در این حالت شما احتمالا می خواهید تیپ و استایل کاملا رسمی داشته باشید و با انتخاب کفش هایی با پاشنه های 5 یا 7 یا 10 سانتی متری، جذاب و رسمی و در عین حال کاملا شیک به نظر می رسید. اگر عادت به قدم زدن با کفش های پاشنه بلند ندارید، توصیه می کنیم که مدل هایی با پاشنه های پهن تر را انتخاب کنید که راه رفتن برای شما با پاشنه های بلند، به مراتب راحت تر باشد. به ویژه اگر قرار است که با این تیپ زمان زیادی راه بروید یا ساعات زیادی کفش ها را به پا داشته باشید، بهتر است که در این مورد جانب احتیاط را رعایت کرده و حتما از راحت بودن کفش خود اطمینان خاطر حاصل کنید.

کفش پاشنه بلند

صندل های لژدار با مانتو بلند

اگر می خواهید استایل شما کمی هم به تیپ های اسپرت نزدیک باشد، انتخاب کفش های لژدار، به ویژه کفش هایی با لژ کنفی می تواند تیپی فوق العاده به همراه مانتوهای بلند، به وجود بیاورد. به این شکل شما می توانید مدل های جلوباز و پشت بسته، جلوبسته و پشت باز یا هر دو جلوباز و پشت باز را انتخاب کنید. این مدل به ویژه برای فصول گرم سال مناسب است و کمتر علاقه مند به پوشیدن کفش های جلوبسته و پشت بسته در فصول گرم سال هستیم. در میان مدل های مختلف کفش های لژدار، نمونه هایی با ارتفاع لژ مختلف ارائه شده است و شما می توانید به راحتی کفش مناسب خود را انتخاب کنید.

به مانتو بلند چه کفشی میاد؟

انواع کتانی با مانتو بلند

در صورتی که شما شاغل یا دانشجو هستید، استفاده از کتانی اسپرت با مانتوی بلند بهترین گزینه برای شما به شمار می آید. علاوه بر راحتی استفاده از کتانی های اسپرت هنگام فعالیت های روزمره، موجب زیبایی استایل شما می شود. کتانی ها اولین گزینه استایل اسپرت به همراه مانتو بلند بوده که در بین خانم ها از محبوبیت زیادی برخوردار است.

نیم بوت با مانتو بلند

بهار و پاییز نیز زمان خوبی برای ست کردن نیم بوت با مانتو بلند می باشد. نیم بوت ها حداکثر تا کمی بالاتر از مچ ارتفاع دارند، بنابراین برای داشتن استایلی شیک بهتر است ارتفاع مانتو تا تراز ارتفاعی نیم بوت باشد. انواع چکمه در مدل‌های زیپی، کِشی و … موجود است که انتخاب آن به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

کفش های تخت و مانتو بلند

اگر قصد دارید که ست کفش و مانتوی شما، با کفش های پاشنه تخت باشد، بهتر است به سراغ مدل هایی خاص چون مدل های رویه شیشه ای بروید. به این شکل علاوه بر این که راحتی بیشتری حین راه رفتن تجربه خواهید کرد، تیپ شما خاص و متفاوت به نظر می رسد. کفش های تخت پشت باز، طرفداران زیادی دارند و ساعت ها قدم زدن با این مدل کفش ها، هیچ گونه احساس معذبی برای شما به همراه نخواهد داشت.

همین طور بخوانید: راهنمای خرید مانتو

ست کردن رنگ کفش و مانتو بلند

علاوه بر این که باید نسبت به ست بودن مدل کفش و مانتوی بلند خود، حساسیت به خرج دهید، اهمیت دارد که رنگ کفش شما نیز با رنگ مانتو و استایل آن، متناسب باشد. به یاد داشته باشید که قرار نیست حتما رنگ کفش و مانتویی که به تن می کنید، یکسان باشد و مدت ها از زمانی که تعریف ست کردن، همرنگ انتخاب کردن اجزاء لباس بود، گذشته است. از این روی کافی خواهد بود که رنگ کفش و مانتو مکمل بوده و در کنار یکدیگر هارمونی زیبایی به وجود بیاورد.

ست کردن رنگ کفش و مانتو بلند

 

سوالات متداول

  • بهترین مدل کفش برای مانتوهای بلند کدام است؟

شما می توانید هر دو نوع کفش های رسمی پاشنه بلند یا صندل های لژدار را برای مانتوهای بلند انتخاب کنید.

  • تناسب رنگ بین مانتو بلند و کفش چطور باید باشد؟

لازم است که رنگ مانتو و کفش را ست کرده و آن ها را مکمل یکدیگر انتخاب کنید.

  • آیا می توان با مانتوی بلند، کفش پاشنه تخت پوشید؟

بله، شما می توانید مدل های شیک کفش های تخت را به راحتی با مانتوی بلند ست کنید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *