5 مارس, 2024
اخذ شناسه کالا

شناسه کالا چیست و چطور اخذ می شود؟

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

به تازگی قانونی وضع شده است که بر طبق آن فروش برخی کالاها فقط با وجود شناسه کالا امکان پذیر است. به همین دلیل کلیه کالاهای بدون شناسه یا مواردی که شناسه آنها در سامانه جامع تجارت ایران، تایید نشود، امکان فروش در سایت فروشگاه پاساژ را ندارند و در صورت شناسایی غیر فعال خواهند شد.

در این راستا امکان تایید محصولات فاقد شناسه در سایت پاساژ وجود ندارد و در صورت ثبت محصول، به دلیل عدم وجود کد رهگیری شناسه 13 رقمی، این محصولات رد خواهند شد.

اطلاعیه وزارت صنعت و معدن و تجارت در مورد الزام اخذ و نصب شناسه کالا

کالاهایی که باید شناسه داشته باشند شامل گروه های زیر، با برند ایرانی و غیر ایرانی هستند.

تلویزیون، مایکروویو،مایکروفر، یخچال، فریزر، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، کولر گازی(اسپیلت)، سینمای خانگی، پکیج، چرخ خیاطی، مانیتور(نمایشگر رایانه)، موبایل، اتو برقی، اجاق گاز، آب میوه گیری، آبسردکن، آسیاب، آون برقی، پنکه، تصفیه آب، جاروشارژی، چرخ گوشت، دستگاه چای ساز، سینمای خانوادگی، غذاساز، قوه ساز، گوشت کوب الکتریکی، مخلوط کن الکتریکی، همزن، بخارشوی، اتوپرس، آرام پز و زودپز، داکت اسپیلت، تصفیه هوا، تستر

 لطفا در صورتی که در پاساژ کالایی در گروه های فوق دارید، نسبت به اخذ شناسه کالا و درج آن در قسمت توضیحات محصول اقدام فرمایید. جهت استعلام شناسه کالا می توانید به سایت سامانه جامع تجارت ایران رجوع کنید.

شناسه کالا چیست و چطور اخذ می شود؟

شناسه کالا در واقع یک کد 13 رقمی است که بر روی کالاهایی که در دسته بندی های مذکور قرار میگیرند، درج میشود. این شناسه به مجموعه ای از ویژگی های یک کالا مانند جنس، نوع، مدل، نام تجاری و نوع کاربری کالا مربوط میشود. این خصوصیات به ازای هر کالا، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری دستگاه‌های تخصصی مربوطه استخراج می‌گردد.

شناسه کالا، یک زبان مشترک برای تشریح ویژگی های کالا در فرآیند تجارت به ویژه در سامانه های الکترونیکی مانند سامانه جامع تجارت ایران، ثبت سفارش، پنجره واحد تجارت فرامرزی، بارنامه برخط جامع انبارها و تدارکات الکترونیکی دولت است.

 
برای واردکنندگان و تولیدکنندگان باید:
  1. ابتدا در سامانه جامع تجارت ایران به آدرسntsw.ir  ثبت‌نام و با اظهار شماره کارت بازرگانی، شماره صنفی و یا معرفی شرکت، درخواست احراز صلاحیت نمایند.
  2. جهت اخذ شناسه کالا، با همان نام کاربری و رمز عبور به سامانه شناسه کالا به آدرسntsw.ir  مراجعه کنند.  
مراحل ثبت شناسه کالا
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *