28 فوریه, 2024
راهنمای خرید خط چشم

راهنمای خرید خط چشم + انواع مدل ها

مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

اگر می خواهید آرایش چشمی زیبا و در عین حال شیک داشته باشید، حتما باید به خط چشم به عنوان یکی از ابزارهای آرایش چشمی توجه کنید. با خرید خط چشم مناسب، این امکان را خواهید داشت تا حالت بخشی بیشتری در چشم های خود رقم زده و نگاهی جذاب تر و گیراتر به وجود بیاورید. در این مطلب با راهنمای خرید خط چشم همراه شوید تا انواع خط چشم و مزایا و معایب هر یک را بیشتر بشناسیم.

انواع خط چشم

اگر چه تمام انواع خط چشم ها دارای یک کاربرد مشترک هستند، اما شما می توانید در میان انواع این محصولات، نمونه های مختلف با سبک به کار بردن متفاوت را مشاهده کنید. بسته به این که تا چه اندازه در خط چشم کشیدن مبتدی یا حرفه ای باشید، یکی از این انواع برای شما مناسب خواهند بود.

در ادامه به انواع خط چشم های مختلف می پردازیم.

خط چشم ماژیکیhttps://epasazh.com/eye-liner

استفاده از خط چشم های ماژیکی تقریبا ساده بوده و اگر تبحر زیادی در آرایش چشمی ندارید، توصیه می کنیم که به جای خرید خط چشم مویی، ابتدا به سراغ مدل های ماژیکی بروید. برای خرید از این گروه محصول، حتما به نوک ماژیک دقت کنید که ظرافت لازم را داشته و به شما اجازه دهد تا خطوط مورد نظر خود را در آرایش چشمی پیاده سازی کنید.

خط چشم مویی

حرفه ای عاشق خط چشم های مویی هستند و به واقع نیز این بهترین مدل خط چشم برای کشیدن خط های منحنی و دارای پیچ و تاب خاص است. شما نمی توانید یا بهتر بگوییم به سختی خواهید توانست به وسیله یک خط چشم مدادی، آرایش چشم خاص و خطوط سیاه پرپیچ و تاب را داشته باشید. اما با به کار بردن خط چشم مویی، به راحتی گوشه چشم را نازک کشیده و به میانه ها که می رسید تاب مورد نظر خود را ایجاد کرده و در گوشه بیرونی، یک خط جذاب به سمت بالا با انحنایی خاص رسم کنید.

خط چشم مدادی

خط چشم های مدادی نیز برای افراد مبتدی عالی هستند. شما تنها باید نوک مداد را به خوبی تراشیده و آن را همیشه تا حدودی نوک تیز (نه آن قدرها تیز که پوست شما را آزرده سازد)، نگه دارید تا بتوانید به خوبی مدل و طرح مورد نظر خود را طراحی کرده و بکشید.

خط چشم ژله ای

خط چشم های ژله ای برای افراد مبتدی که سابقه کافی در آرایش چشمی ندارند، بسیار کاربردی بوده و استفاده از آن ها با سهولت همراه خواهد بود. اگر می خواهید یک خط چشم اسموکی بکشید، توصیه می کنیم که این گروه محصولات را امتحان کنید؛ زیرا بهترین کارایی در خلق خط چشم های اسموکی را دارا هستند. تنها نکته حائز اهمیت در مورد این گروه از محصولات، این است که باید حتما پس از کشیدن خط چشم ژله ای، دقایقی با احتیاط پلک بزنید تا خط چشم به خوبی خشک شده و پس از آن دیگر می توانید از دوام آن اطمینان خاطر داشته باشید.

خط چشم کشیدن

خط چشم سایه ای

این مدل از خط چشم ها، درست شبیه به سایه بوده و برای کشیدن آن ها، باید از قلموهای حرفه ای و نازک استفاده کنید. در صورتی که قلمو را به صورت خشک در مواد خط چشم زده و به پلک خود بکشید، خط چشم اسموکی و ملایمی ایجاد خواهد شد. اما برای داشتن یک خط کاملا سیاه و مشخص، توصیه می شود که ابتدا قلمو را کمی مرطوب کرده، سپس از آن استفاده کنید.

مزایای استفاده از خط چشم

از اصلی ترین مزایای استفاده از خط چشم، می توان به جذاب کردن و گیراتر کردن چشم ها، به وسیله این محصول آرایش چشمی اشاره کرد. خط چشم باعث می شود که چشم های کمرنگ و بی روح، پررنگ و جذاب به نظر برسند. همین طور پس از مدتی که در استفاده از آن، مهارت کافی به دست بیاورید؛ خط چشم کشیدن برای شما ظرف مدت چند ثانیه انجام شده و می توانید به سرعت، آرایش چشمی خود را تکمیل کنید.

معایب استفاده از خط چشم

یکی از اصلی ترین معایب استفاده از خط چشم، به این مربوط می شود که شما اگر چه آرایش چشمی پررنگ و جذابی خواهید داشت؛ اما در دفعات بعدی که قصد دارید آرایش چشمی خود را بدون خط چشم، انجام دهید؛ چشم هایتان کمی بی روح به نظر می رسد. در واقع استمرار استفاده از خط چشم، باعث می شود که آرایش کردن بدون آن، جلوه کمتری داشته باشد.

خط چشم کشیدن

قیمت خط چشم

قیمت انواع خط چشم با توجه به مواردی از جمله برند، نوع و … مشخص می شود. بدیهی است که با خرید این محصولات از برندهای برتر، به خط چشمی باکیفیت تر دست خواهید یافت که می تواند به لحاظ ماندگاری و عدم آسیب زدن به پوست حساس اطراف چشم ها، مطرح باشد.

روش صحیح استفاده از خط چشم

برای استفاده از خط چشم، باید مراحل زیر را در نظر بگیرید:

  1. پیش از هر کاری باید پوست شما کاملا تمیز باشد. در صورتی که پوست شما چرب بوده یا آلودگی هایی روی آن تجمع کرده باشند، خط چشم با زیبایی دیده نخواهد شد و به اضافه، ماندگاری آن نیز کم می شود.
  2. حتما از پرایمر استفاده کنید تا خط چشم با زیبایی و دوام بیشتری دیده شود.
  3. پیش از آن که خط چشم به خوبی خشک شود، از پلک زدن زیاده از حد، خودداری کنید. معمولا این فرایند بیش از چند ثانیه طول نمی کشد و خیلی زود خط چشم خشک شده و می توانید به راحتی چشم های خود را باز و بسته کنید.
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *