21 آوریل, 2024
از بین بردن جوش سرسیاه بینی

از بین بردن جوش سرسیاه بینی با وازلین چطور انجام می شود؟

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

جوش های سرسیاه ممکن است در هر جایی از بدن دیده شوند، اما در اغلب افراد، بینی محل تمرکز این جوش ها است. به علاوه از آن جایی که بینی تاثیر مستقیم بیشتری در زیبایی چهره دارد، لازم است که بتوانید در خانه، نسبت به پاکسازی بینی از جوش های سرسیاه اقدام کرده و پوست صاف و یکدست آن را بازگردانید. خوشبختانه روش های مختلفی برای رفع این جوش های بدمنظره وجود دارد و در این مطلب مروری بر روش از بین بردن جوش سرسیاه بینی با وازلین خواهیم داشت.

 

اگر روی صورت خود جوش های زیر پوستی دارید، چگونگی درمان جوش زیرپوستی را در مقاله ای برای شما به طور کامل توضیح داده ایم.

از بین بردن جوش سرسیاه بینی

در ادامه با ما همراه باشید.

جوش های سرسیاه بینی به چه دلیلی تشکیل می شوند؟

جوش های سرسیاه بینی در واقع از ابتدا سیاه نیستند؛ این ها دانه های چربی زائد پوستی به شکل جوش صورت هستند که در مجاورت آلودگی هوا، تغییر رنگ داده و سیاه و تیره دیده می شوند. در صورتی که در پاکسازی این جوش های سرسیاه، تعلل زیادی به خرج دهید؛ ممکن است برخی از آن ها بسیار سفت شده و حتی پس از خارج کردن دانه های سرسیاه، منافذ پوستی بزرگی بر جای بگذارند.

وازلین

روش از بین بردن جوش سرسیاه بینی با وازلین

با دنبال کردن دستورالعمل زیر، می توانید به راحتی جوش های سرسیاه بینی را از بین برده و پوست بینی خود را شفاف و یکدست سازید. پاکسازی بینی باید حداقل ماهی یک بار انجام شود؛ اما بسته به این که چقدر در محیط بیرون از منزل حضور داشته و تا چه اندازه آلودگی هوا روی پوست شما قرار بگیرد، نیاز به این کار تشدید خواهد شد.

  1. ابتدا لازم است که کمی وازلین (اندازه یک نخود)، روی بخش هایی از بینی که جوش های سرسیاه تجمع دارند، بزنید.
  2. پس از آن یک نایلون (به طور مثال تکه ای از یک کیسه فریزر تمیز) را روی محلی که وازلین زده اید، بگذارید و اجازه دهید برای مدت 5 تا 7 دقیقه همان طور باقی بماند.
  3. سپس نایلون را از جای خود برداشته و خواهید دید که جوش های سرسیاه به حالت نیمه درآمده ای، رسیده اند.
  4. اکنون وازلین را به کمک یک دستمال یا حوله تمیز، از روی بینی پاک کنید.
  5. حالا زمان کار اصلی است؛ باید از یک پارچه توری یا بانداژ کمک گرفته و آن را از پایین به بالا، روی جوش های سرسیاه فشار داده و بکشید تا تمام آن ها پاکسازی شوند.
  6. اکنون بینی شما کامل تمیز شده و می توانید از یک شوینده ملایم، برای شستشو دادن آن کمک بگیرید.
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *