23 آوریل, 2024
آینه دکوراتیو

آینه دکوراتیو بهترین انتخاب برای دیزاین دیوارهای خالی

مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

آینه های دکرواتیو یکی از زیباترین اکسسوری ها برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی خانه و حای محیط کار هستند. آینه های دکوراتیو علاوه زیباسازی دیوارهای خالی اتاق نشیمن، پذیرایی اتاق خواب و راهرو، میتوانند به روشن تر شدن فضا نیز کمک کنند. همچنین تناسب بسیار بالایی با انواع سبک دکوراسیون داخلی دارند. در این پست از مجله اینترنتی پاساژ میخواهیم شما را با نحوه استفاده از آینه های دکوراتیو در خانه آشنا کنیم تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

آینه، چوب جادوی طراحی داخلی!

به جرات میتوان به آینه لقب چوب جادوی طراحی داخلی را داد. اما چرا؟ همانطور که اشاره کردیم، آینه علاوه بر ایجاد زیبایی، فضا را بزرگتر نشان میدهد، آن را روشن تر دلباز تر و دوست داشتنی تر میکند.

به همین دلیل این روزها آینه های دکوراتیو جای خود را بیشتر از گذشته در دکوراسیون داخلی خانه ها باز کرده اند. وقتی این نوشته را تا انتها بخوانید، خواهید دانست که با کمترین هزینه میتوانید یک خانه زیبا، مدرن و پرنور داشته باشید.

آینه برای اتاق خواب و راهرو

معمولا پنجره های قدی باعث می شوند تا مساحت یک اتاق کوچک، بزرگ تر از اندازه واقعی جلوه کند.

اما اگر تنها یک پنجره در اتاق شما وجود دارد، برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا، میتوانید از آینه ها کمک بگیرید. برای این منظور بر روی دیوار مقابل پنجره یک آینه بزرگ و قدی قرار دهید.

به این صورت نور موجود در اتاق چند برابر شده و هم چنین منظره بیرونی بر روی آینه بازتاب یافته و باعث می شود تا فضای اتاق دلباز تر و روشن تر جلوه کند.

علاوه بر این، آینه با ایجاد خطای دید، میتواند به فضا عمق ببخشد و باعث بزرگتر به نظر رسیدن گنجایش اتاق شود.

وجود یک آینه قدی در ابتدای ورودی و راهروی داخلی خانه شما، میتواند یک تیر با چند نشان باشد. به این صورت هم دیوار راهرو جلوه زیبا به خود میگیرد و فضای کوچک راهرو دلباز تر میشود و هم از طرف دیگر برای بیرون رفتن میتوانید در آخرین لحظه مرتب بودن لباس و ظاهر خود را چک کنید.

تغییر دکور آشپرخانه با آینه

آشپزخانه یکی از پر تردد ترین قسمت های هر خانه است. اگر فضا و ابعاد آشپرخانه کوچک باشد، در بلند مدت حس کلافگی و افسردگی در افراد به ویژه خانم خانه ایجاد میکند.

برای رفع این موضوع می توانید با یک روش استراتژیک، بر روی یکی از دیوار های آشپزخانه یک آینه نصب کنید. این روش باعث می شود تا آشپزخانه کوچک شما، بزرگ تر به نظر برسد.

برای نصب آینه در آشپزخانه هم میتوانید از آینه عمودی استفاده کنید و هم آینه افقی. همچنین بهتر است دیواری را انتخاب کنید که کابینت روی آن وجود نداشته باشد. اگر در آشپزخانه شما دیوار خالی وجود ندارد، می توانید فضای بین کابینت ها را با آینه بپوشانید. این کار باعث می شود تا این فضا روشن تر و بزرگ تر احساس شود.

 همچنین تمیز کردن آینه از کاشی و سرامیک ساده تر بوده و فضای تمیزتری را در اختیار شما قرار خواهد داد. زیرا آینه یک سطح صاف و بدون درز است و با تمیز کردن آن هیچ آلودگی ای باقی نخواهد ماند.

فراموش نکنید که تنها یک آینه می تواند فضا را از آن چه که هست دلباز تر جلوه دهد، پس با استفاده از آینه های متعدد باعث شلوغ شدن فضا نشوید.

استفاده از آینه دکوراتیو در پذیرایی و نشیمن

نصب آینه دکوراتیو پشت مبلمان نیز باعث می شود تا فضای پذیرایی و نشیمن، بزرگ تر از اندازه واقعی جلوه کند. علاوه بر این، بازتاب نور باعث روشن تر و دلباز تر شدن فضا میشود. فراموش نکنید که هر چه آینه ای که به کار می برید بزرگ تر باشد، تاثیر آن بیشتر خواهد بود. اما اندازه آینه باید با مساحت فضای پذیرایی همخوانی و تناسب داشته باشد.

آینه دکوراتیو در پذیرایی و نشیمن

با نصب آینه بر روی درب کشو ها و کمد ها و یا فضای بین آن ها، می توانید ظاهر تکراری و خسته کننده کمد ها را از بین ببرید. پیشنهاد دیگر، قرار دادن یک آینه دکوراتیو زیبا روی کنسول پذیرایی است که میتواند ظاهر بسیار زیبایی به فضای داخلی نشیمن منزل شما بدهد.

حرف آخر

آینه ها نیز مانند هر وسیله دیگری دارای سبک های متفاوتی هستند و با انتخاب یک آینه مناسب می توانید تغییر قابل توجهی را در محیط اطراف خود به نمایش بگذارید. بدون شک خرید یک آینه بسیار ارزان تر از تعویض مبلمان و یا نعویض رنگ دیوار ها خواهد بود.

پس با یک اقدام کوچک اما تاثیر گذار، به خانه خود جلوه ای تازه ببخشید. آینه نه تنها به خانه شما زیبایی می بخشد، هم چنین وسیله ای کاربردی نیز به شمار می رود. مطمئن باشید که استفاده از آینه باعث پشیمانی شما نخواهد شد.

شاید باورش کمی سخت باشد، اما واقعیت این است که وجود آینه در فضاهای مختلف به ویژه فضاهای کوچک، به دلیل انعکاس نور، از ابتلاء به افسردگی جلوگیری میکند.

همان طور که در ابتدا نیز بیان شد، آینه چوب جادوی طراحی داخلی است و با استفاده از آن می توانید در محیط زندگی خود جادو کنید.

آینه در هر مکانی از جمله اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق نشیمن و سرویس بهداشتی قابل استفاده است و می تواند جلوه تازه ای به هر مکانی که در آن به کار برده می شود ببخشد.

اگر به دنبال ایجاد تغییر در محیط زندگی خود هستید، نصب یک آینه جدید می تواند همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *