24 ژوئیه, 2024
راهنمای خرید سایه چشم

راهنمای خرید سایه چشم + تکنیک های طلایی

مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

یکی از ابزار آرایشی که تاثیر قابل توجهی بر زیبایی افراد دارد، سایه چشم است. در واقع بخش مهمی از آرایش چهره را آرایش چشمی به خود اختصاص داده و به نظر می رسد که شما بهترین هنر آرایشی خود را در استفاده از سایه چشم نشان می دهید. با توجه به تنوع رنگ و مدل سایه های مختلف چشمی، باید برای خرید بهترین آن ها که مطابق با سبک آرایشی شما باشد، دقت خاصی به خرج دهید.

از این روی در اینجا یک راهنمای خرید سایه چشم تدوین کرده ایم که کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه با ما همراه بمانید.

راهنمای خرید سایه چشم

همیشه چشم ها در صورت افراد مرکز توجه هستند و بسیاری از حالات را می توان از طریق نگاه و حرکت چشم ها، تلقین کرد. اگر می خواهید زیبایی کاملی داشته باشید، باید در خصوص آرایش چشم های خود کاملا حساس باشید. خط چشم کشیدن، ریمل، مداد چشم و … همگی عالی هستند؛ اما چیزی که باعث می شود به چشم هایتان روح و جذبه خاصی ببخشید؛ خرید سایه چشم و استفاده حرفه ای از آن است.

 

انواع سایه چشم

انواع سایه چشم

اگر نگاهی به انواع سایه چشم موجود در بازار بیندازید، مدل های مختلفی را می بینید که هر یک کارایی به ظاهر مشترک و در عین حال متفاوت خود را دارند. در زیر به انواع سایه های چشم اشاره می کنیم:

سایه‌ چشم پودری

سایه های پودری معمولا استفاده ساده ای دارند و حتی اگر شما در حوزه آرایش چشمی و به کار بردن سایه، آن قدرها ماهر نیستید، می توانید به راحتی از این نوع سایه ها برای آرایش چشم های خود استفاده کنید. شما می توانید انواع سایه چشم پودری را به شکل تکی، چند تایی و یا پالتی خریداری کنید. به همین ترتیب شما می توانید سایه پودری مات، سایه پودری اکلیلی یا سایه پودری براق را انتخاب کنید. بدیهی است که برای حضور در مراسم رسمی یا مناسبات روزمره، استفاده از سایه های مات به مراتب مناسب تر خواهد بود.

سایه‌ چشم کرمی

 این نوع محصول آرایشی که در ظرف های تکی ارائه می شود، معمولا شامل یک یا چند رنگ است که می توان آن ها را به صورت جداگانه یا در ترکیب با هم مورد استفاده قرار داد. سایه چشم کرمی را باید با قلموهای آرایشی که سری بزرگ دارند، به کار برد.

سایه‌ مایع

سایه های مایع به راحتی مورد کاربرد قرار می گیرند و بسته بندی آن ها، شبیه به رژ لب های مایع است. برای به کار بردن این مدل از سایه ها، (به دلیل روان بودن آن ها)، باید حتما با حوصله آرایش کنید؛ اما نتیجه کار آن قدر رضایت بخش خواهد بود که ارزش زمانی که بابت آن می گذارید را دارد.

سایه مدادی

سایه های مدادی نیز برای افراد مبتدی عالی هستند. در صورتی که به سراغ این نوع سایه ها می روید، می توانید به راحتی از تنوع رنگی استقبال کرده و حتی با انتخاب یک سایه مدادی تیره مشکی یا خاکستری، از آن به جای خط چشم استفاده کنید.

سایه‌ چشم پخته شده

شما می توانید این نوع سایه را با قلموی خشک معمولی استفاده کرده و رنگی مات و کمرنگ تر از آن دریافت کنید یا با مرطوب ساختن قلمو، یک سایه تمام عیار پررنگ و پر جلوه داشته باشید. همین طور لازم به ذکر است که امکان ترکیب رنگ در مدل سایه های چشمی پخته شده وجود دارد.

انواع سایه چشم

نکات طلایی استفاده از سایه های چشم

برای استفاده از سایه چشم، بهتر است این نکات را به خاطر سپرده و از آن ها برای داشتن یک آرایش چشمی زیباتر استفاده کنید:

  • از استفاده سایه های بسیار پررنگ و تند پرهیز کنید، مگر آن که سبک آرایشی شما با چنین رنگ هایی تطابق و سازگاری داشته باشد.
  • حتما سایه های چشمی را فید کنید تا طبیعی و ظریف به نظر برسند.
  • توصیه می شود که برای استفاده از سایه، حتما گوشه های چشم را روشن تر نمایید تا چشم هایتان درشت تر و زیباتر به نظر برسند.
  • حتما میان رنگ سایه و رژ لب خود، تطابق و سازگاری مناسبی در نظر بگیرید. (این سازگاری لزوما به معنای هم رنگ بودن این دو محصول آرایشی نیست و تنها می خواهیم که در یک ست آرایشی هماهنگ قرار داشته باشند.)

سوالات متداول

سایه چشم مناسب مبتدی ها کدام است؟

افرادی که آرایش حرفه ای نمی دانند، سایه چشم مدادی را به راحتی مورد استفاده قرار خواهند داد.

برای خرید سایه چشم، به چه مواردی باید توجه کرد؟

شما باید به نوع سایه، رنگ، برند و نحوه استفاده از آن دقت داشته باشید.

بهترین سایه چشم کدام است؟

بهترین سایه چشم، بسته به سبک آرایشی شما، رنگ پوست، رنگ چشم ها و … تعیین خواهد شد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *