27 مارس, 2023
درمان موخوره

ترفندهایی برای درمان موخوره

مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه

مو یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی به ویژه برای خانم ها به حساب می آید. از این رو مراقبت از موها اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد. از طرفی موخوره رایج ترین مشکلات مو در بین خانم هاست که میتواند سلامت و زیبایی مو را به خطر بیندازد.

اما نکته این جاست که این مشکل با وجود رایج بودن، نه تنها درمان‌های ساده ای دارد بلکه قابل پیشگیری نیز هست. در این مطلب، مجله اینترنتی پاساژ به ارائه ترفندهایی برای درمان موخوره می‌پردازد. پس با ما همراه باشید.

موخوره چیست و چرا اتفاق می‌افتد؟

موخوره به نوعی از بیماری مخصوص مو گفته می‌شود که در آن، ساقۀ مو بخصوص در قسمت انتهایی به دو یا چند شاخه تقسیم می‌شود.

این اتفاق به دلیل آسیب دیدن لایۀ بیرونی ساقۀ مو رخ می‌دهد که به کوتیکول معروف است.

علت بروز این بیماری در موها، کاهش آمینواسیدهای لازم است که منجر به خشک و ضعیف شدن موها می‌شود تا سرانجام شکسته شده یا شاخه‌شاخه میشوند.

دلیل موخوره

روش های درمان مو خوره

یکی از مواردی که برای درمان موخوره باید به آن توجه داشت، این است که هرچه سریع‎‌تر آن را رفع کنید، موی شما آسیب کمتری خواهد دید. از این رو روش هایی را معرفی میکنیم که در صورت مشاهده مو خوره، سریعاً یکی از آنها را به کار بگیرید.

کوتاه کردن موها

به موقع، موهایتان را کوتاه کنید

نکتۀ اساسی برای درمان موخوره این است که از خشک شدن ساقۀ موها به ویژه قسمت انتهایی آن‌ها جلوگیری کنید.

کوتاه کردن به موقع موها نیز در رفع موخوره تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل، حتی اگر قصد ندارید تا کاملا آن‌ها را کوتاه نمایید، بهتر است هر چند وقت یکبار نوک موها را کوتاه کنید.

اگر موهایتان بلند است، هر دوماه یکبار باید آن را کوتاه کنید اما اگر موهایتان کوتاه یا رنگ شده است، بهتر است این کار را هر ۴ تا ۶ هفته انجام بدهید.

از روغن‌ها برای آبرسانی مو استفاده نمایید

یکی از راه‌هایی که می‌توانید به عنوان درمان موخوره به کار بگیرید، استفاده از انواع روغن‌ها است. استفاده از روغن زیتون، روغن بادام یا روغن نارگیل برای ماساژ دادن موها، باعث حفظ رطوبت مو می‌شود.

برای اینکه ساقۀ موهایتان را به این روش تغذیه کنید، کافی است تا دستهایتان را به کمی روغن آغشته کنید و به ساقۀ موهایتان بکشید و تا رسیدن به نوک موها ادامه بدهید.

از محصولات مراقبت از مو استفاده نمائید

استفاده از ماسک‌های درمانی، یکی از راه‌های مهم و موثر برای درمان موخوره است اما علاوه بر نمونه‌های آماده، می‌توانید از تقویت‌کننده‌هایی که در هر خانه‌ای هم یافت می‌شود، استفاده کنید. انواع ماسک موهای بدون آبکشی میتواند رطوبت موهای شما را تامین کند و از این طریق از مو خوره جلوگیری و یا در صورت بروز مو خوره، آن را به سرعت درمان نماید.

پیشگیری، بهتر از درمان

یکی از مهم‌ترین نکات درمورد درمان موخوره این است که پیشگیری کنید. برای مثال، از مواردی که باعث خشک شدن موها می‌شود، دوری کنید. انجام کارهایی مانند رنگ کردن یا دکلره کردن مو، استفاده از  سشوار، بابلیس و اتو که موها را در گرمای شدید قرار می‌دهد، به خشک شدن و آسیب دیدن موها منجر می‌شود.

مصرف آب کافی، نه تنها مو و پوست شما را درخشان و شاداب نگه می‌دارد که باعث درخشش آن‌ها هم می‌شود. همچنین بافتن موها در حین خواب، از شکستگی و موخوره‌ شدن موها جلوگیری می‌کند

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *