آیا موردی که به دنبال آن بودید را یافتید؟
حفاظت از خریدار
بازگشت کامل وجه در صورت عدم دریافت کالا
بازگشت کامل وجه در صورت عدم تطبیق کالا با مشخصات ثبت شده

پالتو زنانه

فصل سرما که می رسد هر کس بسته به سلیقه، شخصیت و طبقه اجتماعی اش سبک لباس منحصر به خود را برای گرم شدن انتخاب میکند: کت، کاپشن، ژاکت، پلیور و ... اما در میان انواع لباس های پاییزی و زمستانی، انتخاب  شیک پوشان "پالتو" است.

پالتو لباسی شیک، کلاسیک و همیشه به روز است که در میان زنان و مردان سنین مختلف و جهت استفاده در موقعیت های متنوع، محبوبیت بالایی دارد.

 

راهنمای خرید پالتو زنانه

با رسیدن فصول سرد سال، نه فقط ویترین فروشگاه ها پر از انوع و اقسام پالتو زنانه میشود، بلکه سایت ها و صفحات مجازی مربوط به فروش لباس، مثل فروشگاه اینترنتی پاساژ نیز انواع متنوعی از پالتو زنانه را در طرح ها و رنگ های مختلف به نمایش و فروش میگذارند.

شما می توانید با بازدید از سایت پاساژ (متنوع ترین مرکز خرید مد و پوشاک)، با صرف زمان و هزینه کمتر برای رفت و آمد و مقایسه راحت و بی دردسر میان مدل ها و قیمت های فروشنده های مختلف، اقدام به خرید اینترنتی پالتو زنانه بکنید.

اما خرید پالتو زنانه نیازمند توجه به ویژگی ها و مولفه های به خصوصی است. برای این که یک پالتو در اندام شما خوب بنشیند یا به اصطلاح بهتان بیاید باید پیش از خرید این سه نکته را درباره خودتان بررسی کنید:

  1. شکل و فرم کلی اندام:

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید ویژگی های فیزیکی اندامتان مثل قد، عرض شانه، دور کمر و دور سینه است. نکات عمومی ای وجود دارد که به شما کمک میکند بسته به شیپ یا فرم بدنی خود طرح و مدل مناسب پالتو زنانه را خریداری کند.

  • قد:

به شکل کلی استفاده از پالتوهای خیلی بلند برای افراد کوتاه قامت ممکن است کوتاهی قد آن ها را بیشتر به نمایش بگذارد. در صورتی که افراد بلند قد با پالتوهای بلند کشیده تر به نظر می رسند.

  • بالاتنه (عرض شانه، دور سینه):

برای ایجاد تناسب در شکل اندام بهتر است به مقایسه عرض شانه و عرض باسن خود بپردازید. در صورتی که عرض شانه و دور سینه شما به طور محسوسی کمتر از پایین تنه است بهتر است برای باریک نشان دادن پایین تنه و برجسته تر کردن بالاتنه از پالتوهایی که برش زیر سینه دارند، پالتوهای اپل دار و آستین پفی و یقه های بزرگ و خز دار برای پالتو خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که پالتوهای راسته به هیچ وجه انتخاب مناسبی برای شما نیستند.

  • پایین تنه (دور شکم، دورباسن):

اگر قسمت پایین تنه و دور باسن و شکم به طور محسوسی کمتر از عرض شانه و دور سینه است، برای مخفی کردن بزرگی شانه ها و ایجاد تعادل و تناسب از مدل های پالتوی کلوش، پالتو زنانه مدل لاله‌ ای، پالتو مدل ساعت شنی(پالتوهای کمرباریک با پایین تنه و بالاتنه آزاد)، با قد کوتاه (تا زانو یا بالای زانو) استفاده کنید.

  1. رنگ پوست:

هر چند هیچ محدودیتی در انتخاب پالتو در رنگ مورد علاقه تان وجود ندارد اما به طور کلی چهره افرادی با پوست تیره ممکن است با پوشیدن پالتوهای تیره رنگ گرفته به نظر برسد.

همچنین بعضی از رنگ های بسیار روشن مثل گلبهی یا شیری ممکن است چهره افرادی با پوست روشن را پریده رنگ نشان دهد.

  1. سبک و استایل لباس های دیگر و کیف و کفش:

به جز خصوصیات بدنی شما، سبک و استایل شلوار، کیف، کفش؛ و انتخاب روسری، شال یا کلاه برای پوشش سر در انتخاب مدل پالتوی زنانه اثر گذار است. پالتو جلو باز، دکمه دار، کمربند دار یا بدون کمربند، جیب دار، بدون جیب، و انواع مدل های دیگر هر یک با نوعی از کیف و کفش و شلوار ست میشوند.

برای مثال اگر بیشتر کفش های شما کتانی است و بیشتر از شلوارهای جین و لی استفاده میکنید مانتوهای یک طرفه و کمرباریک انتخاب خوبی برای شما نیستند، بهتر از از پالتوهای راسته با جیب های بزرگ پاکتی استفاده کنید.

 

قیمت پالتو زنانه

قیمت پالتو زنانه متاثر از برند تولیدکننده، جنس رویه، جنس آستر، دکمه ها، برش پارچه، مدل دوخت و طرح پارچه، متفاوت است. به جز پارچه های تولید داخلی، پارچه های ترک و کره از شهرت و محبوبیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل ممکن است گران تر باشند.

اما حتی اگر اصرار دارید از پارچه های خارجی در پالتو خود استفاده کنید بهتر است از تولیدکننده های داخلی که اقدام به دوخت پالتو با پارچه خارجی میکنند خرید کنید. این هم برای شما مقرون به صرفه تر است و هم در راستای حمایت از تولید داخلی قدم برداشته اید.