آیا موردی که به دنبال آن بودید را یافتید؟
حفاظت از خریدار
بازگشت کامل وجه در صورت عدم دریافت کالا
بازگشت کامل وجه در صورت عدم تطبیق کالا با مشخصات ثبت شده

راهنمای خرید لباس شنا زنانه

یکی از ورزش هایی که سبب ایجاد نشاط و تازگی پوست انسان ها می شود، شنا است. این ورزش همانند دیگر فعالیت ها نیاز به لباسی مخصوص دارد. فرقی نمی کند که شما به عنوان آقا یا خانم به استخر می روید؛ در هر صورت باید لباسی بپوشید که مناسب آن فضا باشد.

لباس شنا زنانه تنها برای پوشش اندام بانوان نبوده و مزیت های بسیاری دارد. می توان از جلوگیری از سرطان سینه به دلیل کلر موجود در آب، به عنوان یکی از مزیت های این لباس برای بانوان نام برد.

این پوشش ها در مقایسه با مدل های مردانه، پوشانندگی بیشتری دارند. لازم است که خانم ها به همراه مایو خود، کلاهی را هم با همان جنس تهیه کنند؛ چرا که موی سر اغلب بانوان بلند است و امکان دارد وارد استخر شود.

از طرف دیگر کلر موجود در آب این مکان ها، می تواند به موی آن ها آسیب وارد کند؛ پوشیدن کلاه به همراه لباس شنا می تواند از رسیدن آسیب به موها جلوگیری کند.

 

لباس شنا زنانه یا همان مایو زنانه چیست؟

خانم ها بر خلاف آقایان دارای بخش بیشتری از اندام های خصوصی هستند. به همین منظور، در اصل، مایو پوششی است که برای پوشاندن قسمت های خصوصی بدن زنان در استخر استفاده می شود. در واقع، کلمه مایو واژه ای فرانسوی است که در زبان فارسی به لباس شنا برای زنان ترجمه می شود.

به طور معمول این پوشش ها برای زنان باید بسیار با کیفیت باشند؛ چرا که پارچه آن ها در تماس مستقیم با بخش های خصوصی بدن است و امکان دارد باعث بروز حساسیت یا عفونت شود.

جنس پارچه ای که برای دوخت لباس شنا مورد استفاده قرار می گیرد، اغلب از جنس الیاف مصنوعی و پلاستیک است. این پوشش ها دارای انواع مختلفی از یک تکه، دو تکه، سه تکه و همچنین اسلامی هستند.

 

مدل های مختلف لباس شنا برای خانم ها

لباس شنا زنانه از نظر پوشش به انواع زیر تقسیم می شوند:

یک تکه

این نوع بسیار شبیه به لباس کشتی گیرها است. پارچه ای که برای دوخت به کار می رود، به صورت یکسره دوخته می شود. نواحی بیکینی، شکم، سینه و باسن با این مدل پوشیده می شوند.

مایو دو تکه

این مدل تنها مخصوص پوشانندگی نواحی سینه و باسن است و با نام بیکینی که حالت شورت و سوتین دارد شناخته می شود.

مایو سه تیکه

لباس شنا سه تکه را می توان مایو دامن دار نامید. این مدل همانند شورت و سوتین است، اما با این تفاوت که دامن آن، نواحی شرمگاهی و باسن را می پوشاند.

مایو اسلامی 

مایو اسلامی برای اولین بار توسط کشور اندونزی تولید شد. چنین مدلی برای خانم هایی که دوست ندارد بدن شان را در معرض دید افراد دیگر بگذارند، مناسب است. افراد می توانند با استفاده از آن، علاوه بر نواحی دیگر بدن، دست و پاها تا مچ و حتی تا گردن خود را بپوشانند. دامنی هم برای آن ها تعبیه شده که ناحیه شرمگاهی را پوشش دهد.

 

نکاتی که باید هنگام خرید لباس شنا زنانه رعایت کنید

چنانچه قصد خرید مایو زنانه شیک را دارید، باید این موضوع را مورد توجه قرار دهید که نوع دوخت آن چگونه بوده و آیا اندازه تان می شود یا خیر؟! لباس شنای خوب نه بسیار تنگ و جذب است و نه بسیار گشاد. جنس معمولی که برای تولید مایو استفاده می شود، ریون است.

افرادی که به این جنس حساسیت دارند باید نوع ضد حساسیت را تهیه کنند. بهتر است در زمان خرید، به رنگ و طرح لباس خود هم دقت کنید؛ چرا که اگر رنگ آن با دیگر بخش ها مانند کلاه یا عینک ست نباشد، جلوه خوبی نخواهد داشت.

نتیجه گیری

مایو که عنوان لباس شنا زنانه را دارد، پوششی است که هر بانو برای رفتن به استخر باید آن را تهیه کند تا نواحی مختلف بدن خود را بپوشاند. این پوشش انواع مختلفی دارد که افراد می توانند بنا بر سلیقه یا حتی اندام و عقاید خود آن ها را انتخاب کنند.