آیا موردی که به دنبال آن بودید را یافتید؟
حفاظت از خریدار
بازگشت کامل وجه در صورت عدم دریافت کالا
بازگشت کامل وجه در صورت عدم تطبیق کالا با مشخصات ثبت شده

اسپری بدن 

مطمئنا استشمام بوی بد بدن برای بسیاری از افراد ناخوشایند خواهد بود و معمولا به ­دنبال استفاده از محصولاتی برای داشتن بوی خوش هستند که یکی از بهترین موارد اسپری بدن است. به­ طور کلی فرمولاسیون این محصول با عطرها متفاوت است و بوی ملایم­ تری دارد که می­تواند در خوشبوکردن بدن بسیار موثر باشد.

رعایت بهداشت و استفاده از چنین محصولی تا حد زیادی بر ایجاد رایحه مطلوبی که از سوی بدن استشمام می­شود موثر خواهد بود. با ما همراه شوید تا در ادامه مقاله اطلاعات مفیدی را در خصوص نحوه استفاده و خرید این محصول در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با ویژگی­ های اسپری بدن

اسپری خوشبو کننده بدن در واقع نوعی ادکلن سبک محسوب می­شود که میزان اسانس به ­کار رفته در آن چیزی حدود 1 تا 1.5 درصد است. دیگر ترکیبات مورد استفاده برای تولید این محصول آب، الکل و گاز مخصوص است. به­ طور معمول برندهای معروف عطر و ادکلن، رایحه­ های محبوب خود را در قالب اسپری بدن تولید و به بازار عرضه می­کنند.

در ضمن این محصولات را می­توان به­ عنوان ضد تعریق نیز مورد استفاده قرار داد تا بوی ناخوشایندی که در طول روز بر اثر فعالیت و عرق­ کردن ایجاد می­شود را از روی بدن برطرف کرد. برخی از نمونه­ های این محصول دارای ماندگاری 4 ساعته است، در حالی که برای تعدادی دیگر از برندها این زمان به 48 ساعت نیز می­رسد.

نکات مربوط به نحوه استفاده از اسپری بدن

برای استفاده از این محصول ظرف آن را با فاصله چند سانتی­متری از بدن نگه داشته و بر روی سینه، گردن و زیر بغل اسپری کنید. برای پوشش بهتر هر قسمت از بدن، چند ثانیه این کار را انجام دهید. در ضمن برای آن­که رایحه اسپری به­ خوبی ماندگار شود و بوی آن به مشامتان برسد بهتر است روی نبض مچ دست هم مقداری از آن را اسپری کنید.

البته در نظر داشته باشید که استفاده از این محصول بعد از استحمام و در حالتی که بدن تمیز و پاکیزه است، به ماندگاری بوی خوش بدن شما کمک می­کند.

موارد منع استفاده از اسپری بدن

در بعضی مواقع استفاده از این محصول برای برخی از افراد توصیه نمی­شود که این وضعیت­ها عبارت اند از:

 • اگر به ­طور معمول دچار آلرژی می­شوید باید از محصولاتی با رایحه خیلی ملایم استفاده کنید.
 • چنان­چه در اولین استفاده خود از این محصول دچار خارش پوستی شوید، احتمالا به ­دلیل حساسیت شما نسبت ­به ترکیبات موجود در محصول است که در این حالت باید مصرف آن را قطع کنید.
 • در صورتی که قسمتی از بدن دچار زخم شده­است، باید از اسپری کردن بر آن ناحیه خودداری کنید.

فواید اسپری بدن را بهتر بشناسید

از فواید بسیار خوبی که استفاده از اسپری­های خوشبوکننده به­دنبال دارد می­توان موارد زیر را نام برد:

 • مرطوب­ کنندگی بدن
 • جلوگیری از تعریق زیاد
 • برخورداری از خاصیت آب­رسانی
 • خنک­ کننده
 • ضد التهاب
 • دارای خواص ضد عفونی­ کننده

تفاوت میان اسپری بدن و بادی اسپلش

بادی اسپلش و اسپری هر دو به ­عنوان خوشبوکننده مورد استفاده قرار می­گیرند. اما باید بدانید که تفاوت­هایی بین آنها وجود دارد. در واقع در ترکیبات اسپری از گازی بهره گرفته میشود که باعث خروج مواد از طریق سری ظرف خواهد شد، در حالی که بادی اسپلش تنها به­ دلیل وجود آب و الکل به بیرون پاشیده می­شود.

دیگر تفاوت میان این دو محصول، میزان عطر آنها بوده که در بادی اسپلش کمتر است و همین عامل باعث کاهش ماندگاری رایحه خوش بر روی بدن می­شود.

نکات مهم برای خرید اسپری بدن

در زمان خرید اسپری لازم است نکاتی را در نظر بگیرید که در انتخاب محصول مناسب برای شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود، برخی از این موارد به شرح زیر است.

 • رایحه و عطر

به­ طور معمول رایحه ­های مختلف اسپری­های خوشبوکننده شامل تلخ و شیرین با طبع سرد، گرم و معتدل است که شما می­توانید متناسب با سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

 • میزان اسانس و قدرت خوشبوکنندگی

در نظر داشته باشید که هر چه میزان قدرت یک اسپری بالاتر باشد، رایحه ای که به مشام می­رسد نیز افزایش می­یابد. از طرفی نیز هر چه میزان قدرت این رایحه بیشتر باشد ممکن است ماندگاری آن را بالاتر ببرد، البته در صورتی که به بوهای قوی عادت ندارید بهتر است نمونه ­های ملایم­تر را انتخاب کنید.

 • قیمت اسپری بدن

قیمت اسپری خوشبو کننده بدن می­تواند با توجه به برند، رایحه و قدرت ماندگاری متفاوت باشد. در ضمن بهتر است به­ دنبال انتخاب محصولاتی باشید که از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. مواردی که اشاره شد مهم­ترین نکات برای تهیه این محصول است که باید آنها را در زمان خرید در نظر بگیرید.

در ضمن شما برای خرید اینترنتی این محصول با رایحه­ های مختلف و قیمت مناسب می­توانید به فروشگاه پاساژ مراجعه کنید.

جمع­ بندی

برای آن دسته از افرادی که به خوشبوبودن بدن خود اهمیت زیادی می­دهند استفاده از اسپری بدن بهترین گزینه خواهد بود، این محصول همچنین خاصیت ضد تعریق و خنک­ کنندگی نیز دارد. در زمان خرید این محصول بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید که شامل رایحه، قیمت، میزان ماندگاری و قدرت آن می­شود.

در نظر داشته باشید که در صورت بروز حساسیت و خارش پوستی بهتر است استفاده از این محصول را متوقف کنید و اگر به­ طور معمول دچار آلرژی می­شوید رایحه­ های ملایم تری را مورد استفاده قرار دهید.