قوانین پاساژ

قوانین فروشندگان

قوانین فروشگاه

"ساخت فروشگاه و فروش محصول در پاساژ کاملا رایگان بوده و پاساژ هیچ مبلغی از فروشنده بابت استفاده از این خدمات دریافت نمی نماید. مبلغ اولیه ای که فروشنده هنگام ساخت فروشگاه به پاساژ پرداخت می نمانید به عنوان ودیعه بوده و به جهت حفظ کیفیت فروشگاه ها دریافت میگردد  و با پایان یافتن همکاری فروشنده با پاساژ به صورت خودکار به فروشنده استرداد می یابد."

هدف ما ایجاد یک محیط سالم و امن در پاساژ است. به همین دلیل قوانین پاساژ به عنوان یک مرجع برای همه کاربران پاساژ از جمله خریدارن و فروشندگان به منظور سالم نگه داشتن این محیط برای خرید و فروش تدوین شده و لازم الاجراست. ما متعهد به حفظ محیطی امن با تلاش تک تک شما هستیم.
هر فردی درمقام مصرف کننده دارای حقوقی است که این حقوق می بایست از جانب تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات محترم شمرده شود.
این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسط های الکترونیکی و با استفاده از سیستم های ارتباطی جدید به کار می رود.
امنیت خرید و فروش و آسودگی خاطر فروشندگان از مسائل حائز اهمیت برای پاساژ است و همواره می کوشد در این راستا فروشی آسان، امن و لذت بخشی را برای فروشندگان خود پدید آورد. پاساژ به تمامی فروشندگان گرامی توصیه می نماید کلیه موارد ذیل را به دقت مطالعه نمایند ، تا در هنگام فروش کالا دچار مشکل نگردند. کلیه اصول و قوانین ‏پاساژ منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق فروشنده و مصرف کننده می باشد.

قوانین عمومی

فروشندگان کالا در پاساژ و استفاده از خدمات این سامانه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه ی استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات پاساژ است. توجه داشته باشید که فروش کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین پاساژ از سوی فروشنده می باشد.
قوانين و مقررات پاساژ همواره با هدف ارائه خدمات بهتر و مطمئن تر بروز خواهد شد. . هر كاربر پاساژ تأييد مي نمايد كه همواره صفحه قوانين و مقررات را مطالعه نموده و كليه شرايط را پذيرفته است.

قوانین ثبت محصول

فروشندگان می توانند کالاهای خود را بدون هیچ گونه هزینه ای و به صورت رایگان در پاساژ ثبت نمایند. کالا باید حتما نو و سالم باشند و از ثبت کالاهای دسته دوم و کارکرده خودداری فرمایند. در هنگام ثبت کالا بایستی اطلاعات موثر در تصمیم گیری مصرف کنندگان جهت خرید در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند و قوانین ذیل را رعایت فرمایند:

1. ثبت مشخصات فنی و ویژگیهای کاربردی کالا به صورت صحیح و کامل ( در صورتی که کالای شما اصل نبوده حتما در بخش مشخصات محصول بیان نمایید در غیر این صورت کالای شما اصل تلقی می گردد.)
2. فروشندگان در تبليغ كالای خود نبايد مرتكب فعل يا ترك‌ فعلي شوند كه سبب مشتبه شدن و يا فريب مخاطب از حيث كميت و كيفيت شود.
3. فروشندگان براي فروش كالای خود تبليغ مي‌كنند نبايد ‌سلامتي افراد را به خطر اندازند.
4. فروشنده بايد به نحوي تبليغ كند كه مصرف كننده به طور دقيق،‌صحيح و روشن اطلاعات مربوط به كالا را درك كند.
5. مسئولیت تعیین و درج قیمت کالا بر عهده فروشنده می باشد. ارائه سیاست های قیمت گذاری ثابت و مشخص و رقابتی حداقل برابر با قیمت کالا های همانند در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و غیر اینترنتی ) باعث افزایش فروش کالای شما خواهد گردید.
6. ثبت کلیه هزینه هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (از جمله قیمت کالا میزان مالیات، هزینه حمل)

توجه فرمایید از فروش کالاهایی که خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند ممانعت به عمل خواهد آمد. به این جهت، پاساژ برای رفاه حال فروشندگان، یک لیست از کالاهای ممنوعه و غیرقابل فروش بر روی پاساژ را در اختیار شما می گذارد. توجه داشته باشید که کلیه مسئولیت ها و عواقب فروش کالای ممنوعه موجود در لیست زیر بر عهده فروشنده کالا بوده و پاساژ مختار است خرید این گونه کالاها را بدون هماهنگی با خریدار و یا فروشنده در هر مرحله از خرید  لغو نماید.

لیست کالاهای غیر قابل فروش در پاساژ

ارسال کالا به خریدار

پاساژ پس از صدور صورت حساب و تکمیل عملیات خرید توسط خریدار یک نسخه از سفارش برای مشتری و یک نسخه برای فروشگاه ارسال خواهد کرد. فروشنده از طریق پیام کوتاه از فروش یکی از محصولات فروشگاهش مطلع می‌گردد.
فروشنده می بایست حداکثر طی زمان ثبت کرده در محصول اقدام به ارسال سفارش به آدرس مشتری که در بخش فروش فروشگاه توسط پاساژ اعلام گردیده نموده و  کد رهگیری مرسوله را در بخش فروش فروشگاه در محصول فروخته شده وارد نماید.
در صورت عدم ثبت کد رهگیری معتبر توسط فروشنده در موئد مقرر فاکتور "ارسال نشده" تلقی می گردد و ممکن است هر لحظه بنا به درخواست خریدار فاکتور لغو شده و مبلغ پرداختی به خریدار استرداد یابد در این حالت  مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر احتمالی بر عهده فروشنده خواهد بود.
تحویل سالم کالا به خریدار در محل آدرس ثبت شده خریدار بخشی از تعهدات فروشنده بوده و در صورت آسیب کالا در روند ارسال مسئولیت پیگیری و رفع مشکل با فروشنده کالا خواهد بود.

 

از آنجایی که ارسال کالا به خریدار و مرجوع نمودن کالا مستلزم هزینه و زمان می باشد، لازم است فروشده دقت کافی در ارسال کالا ها، مطابق سفارش خریدار را داشته باشد تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری نماید. همچونین در صورتی که فروشنده اقدام به ارسال کالایی خارج از فاکتور پرداخت شده توسط خریدار نموده و یا اقدام به ارسال کالای جایگزین بدون هماهنگی با پشتیبانی پاساژ نماید، هیچگونه مسئولیتی در جهت پیگیری اینگونه موارد متوجه پشتیبانی پاساژ نخواهد بود.  

 

نکته :

فروشنده میتواند  برروی بسته ی ارسالی مشخصات کالا (مثل رنگ، سایز یا مشخصات درج شده روی بدنه کالا ) را درج نمایید تا در صورت مغایرت داشتن محصول با خرید ثبت شده، خریدار نیازی به باز نمودن بسته نداشته باشد.

نکته :
هزینه ارسال کالا توسط فروشنده تعیین میگردد اما حداکثر مجاز هزینه ارسال ( هزینه منصفانه ارسال ) به دلیل نیاز به حفظ رقابت پذیری، توسط پاساژ تعیین میگردد. بنابراین در صورتی که حداکثر هزینه ارسال توسط پاساژ تغییر یابد، این امر ابتدا به فروشندگان اطلاع رسانی شده و سپس هزینه های ارسال ثبت شده ای که بیشتر از حداکثر مجاز باشند به صورت خودکار اصلاح میگردند.

احترام به حریم خصوصی اشخاص

لازم است در کلیه ارتباطاتی که به دلیل استفاده از خدمات پاساژ بین خریدار و فروشنده ایجاد می گردد هویت فروشنده یا خریدار و قصد وی از ایجاد تماس به طور روشن و صریح در شروع مکالمه بیان شود. هرگونه تماسی باید به روشی معقول در وقت مناسب برقرار شود تا مانع از مزاحمت گردد.

قوانین حاکم بر فروش

فروشگاه می بایست حداقل از ساعت 9 الی 16 در تمامی روزهای کاری به جز تعطیلات رسمی کشور پاسخگوی تماس مشتریان و کارشناس پاساژ باشند. در صورتي كه فروشنده، كالای ديگري غير از موضوع معامله‌ يا تعهد را براي خریدار ارسال نمايد، كالا ارجاع داده مي‌شود و هزينه ارسال و بازگشت کالا به عهده فروشنده خواهد بود.
در خواست دریافت هرگونه وجه از خریدار خارج از پاساژ خلاف قوانین پاساژ می باشد و در صورت مشاهده و یا گزارشی از سوی خریداران از ادامه فعالیت فروشگاه جلوگیری می گردد.
فروش کالا به مشتری نهایی توسط فروشنده صورت می پذیرد و پاساژ صرفا زیر ساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری بر عهده فروشنده می باشد و پاساژ هیچ مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن ندارد.
در صورت صدور فاکتور در وجه و یا بنام پاساژ و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تایید این شرکت نبوده و همچنین این شرکت هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئولیت خسارت وارده به عهده فروشنده خواهد بود.
فروشنده تضمین می نماید که تمامی کالاهای تحویلی به مشتری مطابق قوانین جمهوری اسلامی تولید شده و یا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. همچنین کالاهای نو و سالم و مطابق توصیفات اعلام شده از نظر کیفیت، رنگ، اندازه، جنس، نحوه نگهداری و شستشو و سایر ویژگیها خواهد بود و چنانچه در این ارتباط خسارتی به پاساژ، یا مشتری نهایی وارد آید، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود.
فروشنده اعلام می دارد که مالک کالا بوده و معارض ندارد و حقوق مالکیت صنعتی (در صورت وجود)،مالکیت معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی،متعلق به اوست یا حق بهره برداری از این حقوق و عرضه کالاهای مربوطه را دارد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می باشد.
فروشنده مسئول به روز نگهداری موجودی و قیمت محصولاتی که در فروشگاه خود قرار داده‌اند هستند. فروشنده متعهد است که در صورت اعمال هر گونه تغییر در نوع بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و همچنین تخفیف های ارائه شده در اسرع وقت کالای ثبت شده را ویرایش و به روز نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به پاساژ و مشتری نهایی، بر عهده فروشنده می باشد.
مسئولیت انجام تمامی امور کنترل کیفیت بر عهده فروشنده می باشد و پاساژ هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد. تنها در صورت بروز هر گونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا) پاساژ نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود. بر مبنای نظر کارشناسی پاساژ، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی فروشنده صورت خواهد پذیرفت.
فروشندگان موظفند کلیه اطلاعات ارسالی از طرف پاساژ، از جمله مشخصات خریدار را نزد خود محرمانه نگاه دارند. مسئولیت هر گونه سوء استفاده از این مشخصات بر عهده فروشنده می باشد.
پاساژ پس از تایید خریدار و یا اتمام 7 روز ضمانت کالا، بهای محصولات فروش رفته را (به غیر از سفارشات عودت داده شده) که از مشتری دریافت کرده،  طی حواله بانکی به فروشنده پرداخت خواهد نمود.
در صورت مغایرت در حساب ها، تنها طی 7 روز پس از انجام پرداخت می توانند مراتب را به پاساژ اعلام نمایند. بدیهی است پس از این بازه زمانی، هیچ گونه تغییری اعمال نخواهد شد.
پاساژ در کلیه مراحل فروش کالا از لحظه انجام شدن خرید تا تسویه حساب با فروشنده ممکن است جهت انجام هماهنگی بیشتر و یا اطلاع رسانی شرایط خاص با فروشنده  تماس تلفنی برقرار نماید. لازم است فروشنده در روزهای کاری  ساعات 9 الی 16 به شماره تماس ثبت شده خود در پاساژ پاسخگویی داشته باشد. در صورت عدم پاسخگویی فروشنده به تماس تلفنی کارشناسان فروش، پاساژ هیچ گونه مسئولیتی در قبال متضرر شدن احتمالی فروشنده نخواهد داشت.   

تسویه حساب در پاساژ بلافاصله پس از تایید خردیدار صورت می گیرد. همچنین براساس ابلاغیه‌ی بانک مرکزی و شبکه‌ي شاپرک، از چهارم تیرماه ۱۴۰۲ تمامی درگاه‌های پرداخت اینترنتی مشمول کارمزد هستند. این کارمزد به ازای هر تراکنش از طریق درگاه‌های پرداخت محاسبه شده و از مجموع مبلغ پرداختی شرکت شاپرک به پذیرنده کسر می‌شود.

همچنین با توجه به افزایش نرخ های شرکت مخابرات و سامانه های ارسال پیامک و افزایش هزینه های زیرساخت های ارائه شده، مبلغ 2،500 تومان به ازای هر فاکتور زیر 100 هزار تومان و مبلغ 4،500 تومان برای فاکتورهای بالای 100 هزار تومان به صورت خودکار در زمان انجام تسویه حساب کسر شده و مبلغ نهایی پس از کسر این مبلغ با فروشنده تسویه می‌شود، لذا خواهشمندیم این مورد را در محاسبات خود نیز در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است که پاساژ یک سرویس کاملا رایگان است و هیچ کارمزدی از فروش دریافت نمی کند.

 

ضمانت بازگشت کالا

فروشنده کالا می بایست  حداقل هفت روز كاري، وقت‌ براي "انصراف از خرید"  توسط خریدار بدون تحمل جريمه و يا ارائه دليل برای محصولات خود داشته باشد.‌ تنها هزينه تحميلي بر خریدار هزينه ارسال و باز پس فرستادن كالا خواهد بود.
ضمانت بازگشت کالا بر اساس قوانین مندرج در صفحه شرایط بازگشت کالا خواهد بود. شروع اعمال حق انصراف 7 روز از تاريخ تسليم كالا به مصرف کننده خواهد بود.
به محض استفاده مصرف كننده از حق "انصراف از خرید"، فروشنده توافق می نمایند عودت کالا تا 7 روز از زمان تحویل به مشتریان قابل قبول باشد. "انصراف از خرید" خریدار در مواردي كه شرايط خاصي بر نوع كالا حاكم است اجرا نخواهد شد.

لازم به ذکر است در هنگام عودت کالا توسط خریدار و پذیرش کالا توسط فروشنده ، بسته به نوع کالا و مشکل اعلام شده توسط خریدار ، فروشگاه موظف است حداکثر تا 48 ساعت کاری نتایج تست  و دریافت کالا را به پاساژ اعلام فرمایند در غیر این صورت وجه پرداختی به خریدار باز خواهد گشت.

عدم تامین کالا

در صورت عدم تامین و ارسال کالا توسط فروشنده طی  48 ساعت کاری، پاساژ میتواند راسا نسبت به لغو سفارش اقدام نموده و فروشنده متعهد به پرداخت جریمه خواهد بود.

حل اختلاف

در صورت بروز اختلاف میان خریدار و فروشنده و یا هر گونه اختلاف در رابطه با قوانین و یا در تفسیر مفاد آن ابتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره مورد را رفع نمایند. در صورتی که مشکل طی مذاکره بین خریدار و فروشنده مرتفع نگردد موضوع به بخش داوری پاساژ ارجاع شده و نماینده پاساژ در صورت لزوم با دریافت مستندات لازم از خریدار و فروشنده نسبت به بررسی موضوع اقدام نموده و نتیجه را به طرفین اعلام می نماید. لازم به ذکر است نتیجه اعلام شده  توسط نماینده پاساژ برای خریدار و فروشنده لازم الاجراست. و پاساژ نیز مطابق نظر نماینده داوری در صورت لزوم اقدام به واریز وجه به حساب خریدار و یا فروشنده می نماید و مسئولیت پاساژ در زمینه حل مشکل خاتمه یافته تلقی می گردد. در این حالت در صورتی که همچونان یکی از طرفین نسبت به نتیجه اعتراض داشته باشد میبایست نسبت به پیگیری موضوع از طریق مراجع ذی صلاح قضائي در تهران اقدام نماید

نقض قوانین و خدمات پاساژ

در صورت نقض قوانین پاساژ توسط فروشنده پاساژ این حق را برای خود محفوظ می دارد که از ادامه فعالیت فروشگاه، یا فروش کالا و یا ادامه فعالیت کاربر جلوگیری نماید.

قوانین ودیعه فروشگاه

پاساژ جهت حفظ کیفیت فروشگاه ها و ایجاد تجربه مطلوب برای خریداران و در نتیجه افزایش فروش فروشگاه ها، اقدام به اخذ مبلغی به عنوان ودیعه فروشگاه می نماید. این ودیعه در هنگام ساخت فروشگاه توسط فروشنده پرداخت میشود و در صورت پایان همکاری فروشنده با پاساژ و حذف فروشگاه به صورت خودکار به فروشنده استرداد می یابد.

لغو شدن خرید توسط فروشنده و تاخیر در ارسال کالا تجربه نامطلوبی از خرید در پاساژ را برای خریداران رقم خواهد زد و منجر به کاهش اطمینان و تمایل به خرید مجدد از پاساژ برای آنها خواهد شد. در این حالت نه تنها فروشنده مذکور بلکه همه فروشندگان پاساژ متضرر خواهند شد. لذا پاساژ برای جلوگیری از این موضوع و حفاظت از دیگر فروشندگان خود جریمه های برای این موارد در نظر گرفته است.  جریمه لغو فاکتور به صورت امتیازی و نقدی بر اساس مبلغ فاکتور و مدت زمان تاخیر در لغو فاکتور محاسبه می گردد.

با قبول قوانین هنگام ساخت فروشگاه در پاساژ شما تایید می نمایید که پاساژ این حق را داراست در صورت وقوع هر یک از موارد ذکر شده در لیست زیر، مبلغ تعیین شده را از ودیعه فروشگاه کسر نماید. 

 

عدم ارسال کالا بدلیل عدم همکاری
پس از انجام شدن هر خرید کارشناسان پاساژ جهت پیگیری ارسال کالا با فروشنده تماس خواهند گرفت. همچنین انجام شدن خرید از طریق پیامک و نوتیفیکیشن به فروشنده اعلام می گردد. در صورت عدم ارسال کالا توسط فروشنده بدلیل عدم همکاری، فاکتور لغو و فروشنده مبلغ 50 هزار تومان جریمه می گردد. همچنین با توجه به مبلغ فاکتور، فروشگاه 24 تا 45 امتیاز منفی دریافت خواهد نمود.

 

عدم پاسخگویی فروشنده منجر به لغو فاکتور
پس از انجام شدن هر خرید کارشناسان پاساژ جهت پیگیری ارسال کالا با فروشنده تماس خواهند گرفت. همچنین انجام شدن خرید از طریق پیامک و نوتیفیکیشن به فروشنده اعلام می گردد. در صورت عدم پاسخگویی فروشنده به تماس تلفنی کارشناس پاساژ و عدم تایید موجود بودن کالا طی 2 روز کاری، فاکتور لغو و فروشنده مبلغ 50 هزار تومان جریمه می گردد. همچنین با توجه به مبلغ فاکتور، فروشگاه 24 تا 45 امتیاز منفی دریافت خواهد نمود.

 

لغو خرید توسط فروشنده
لازم است فروشنده به صورت دوره ای محصولات خود را بررسی نموده، موجودی و قیمت آنها را همواره به روز نگاه دارد. در صورتی که کالایی از فروشگاه خریداری شود و فروشنده به دلیل مغایرت قیمت و یا اتمام موجودی امکان ارسال کالا را نداشته باشد می تواند فاکتور خود را لغو نماید. در صورت لغو فاکتور در سه روز اول فروشگاه 3 تا 33 امتیاز منفی دریافت خواهد نمود و در صورت لغو فاکتور در روز چهارم به بعد مبلغ 18هزار تومان جریمه نقدی گردیده و فروشگاه بر اساس مبلغ فاکتور 24 تا 45 امتیاز منفی دریافت خواهد نمود.

 

لغو خرید توسط فروشنده بعد از تایید کردن موجودی
در صورتی که کالایی از فروشگاه خریداری شود و فروشنده پس از تایید موجود بودن کالا، امکان ارسال کالا را نداشته باشد می تواند فاکتور خود را لغو نماید. در صورت لغو فاکتور فروشگاه مبلغ 18هزار تومان جریمه نقدی می گردد وهمچنین براساس مبلغ فاکتور 24 تا 45 امتیاز منفی دریافت خواهد نمود.

 

لغو خرید بدلیل ارسال کالای مشکل دار
در صورت ارسال کالای مشکل دار توسط فروشنده و محرز شدن مشکل دار بودن کالا توسط پاساژ و استرداد کالا توسط خریدار فروشگاه 3 الی 24 امتیاز منفی دریافت خواهد نمود. 

 

تاخیر در ارسال کالا
در صورتی که مدت زمان ارسال کالا توسط فروشنده بیش از زمانی که هنگام ساخت محصول قید نموده است گردد  مبلغ 4 هزار تومان به عنوان جریمه از ودیعه فروشگاه کسر می گردد. 

 

ثبت کد رهگیری نامعتبر
در صورتی که فروشنده کالا اقدام به ثبت کد رهگیری نامعتبر نماید  مبلغ 5 هزار تومان به عنوان جریمه از ودیعه فروشگاه کسر می گردد. 

 

ارجاع به خرید مستقیم خارج از سیستم پاساژ
در صورتی که برای پاساژ محرز گردد که یک فروشنده کاربران پاساژ را بر خلاف قوانین به خرید خارج از سیستم پاساژ تشویق و یا ارجاع می نماید، از آنجایی که این عمل باعث مخدوش شدن امنیت پاساژ در نظر خریدار و در نتیجه متضرر شدن دیگر فروشندگان میگردد در این صورت مبلغ 20 هزار تومان به عنوان جریمه از ودیعه فروشگاه کسر می گردد. 

 

تقلب فروشنده
در صورتی که برای پاساژ محرز گردد که یک فروشنده به هر دلیلی اقدام به انجام هر گونه تقلب و یا خرید و فروش غیر واقعی می نماید، فروشگاه و کاربر مورد نظر مسدود شده و معادل کل مبلغ ودیعه پرداختی جریمه اعمال می گردد. همچونین پاساژ این حق را داراست در صورتی که انجام تقلب فروشنده منجر به ضرر و زیان به پاساژ شده باشد تا چهار برابر مبلغ ضرر و زیان وارده از فاکتور های فروشگاه کسر نماید. همچونین حق هر گونه اقدام حقوقی مورد نیاز برای پاساژ محفوظ است.

 

استفاده از کد تخفیف توسط فروشنده
استفاده از کد های تخفیفی که از طرف پاساژ بر روی فروشگاه تعریف می گردد توسط مالک و فروشندگان فروشگاه ممنوع بوده و در صورت استفاده آنها پاساژ خرید ها فیک تشخیص داده و مجاز است تا چهار برابر مبلغ فاکتور های خرید شده فروشنده را جریمه نماید.

 

اهانت فروشنده
از آنجایی که رعایت احترام متقابل میان کارشناسان، فروشندگان و خریداران از اولیت های پاساژ است، در صورتی محرز شدن اهانت فروشنده به خریداران و یا کارشناسان پاساژ، فروشگاه و کاربر مورد نظر مسدود شده و معادل کل مبلغ ودیعه به عنوان جریمه فروشنده در نظر گرفته خواهد شد. همچنین حق هر گونه اقدام حقوقی برای پاساژ محفوظ است.

در صورتی که به دلیل هر یک از موارد بالا مبلغی از ودیعه فروشگاه کسر گردد، سیستم به صورت خودکار مبلغ کسر شده را از اولین فاکتور فروشنده که با وی تسویه حساب شود کسر نموده و ودیعه را شارژ می نماید.
در صورتی که ودیعه فروشگاه به دلیل جریمه فروشگاه کمتر از حد مجاز گردد، فروشگاه به صورت خودکار از دید عموم کاربران مخفی می گردد و فروشنده می بایست نسبت به شارژ مجدد مبلغ ودیعه اقدام نماید.