24 ژوئیه, 2024
استایل مینیمال

سبک و استایل مینیمال چیست؟

مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

سادگی همیشه زیباست! این جمله را بارها و بارها شنیده ایم و بسیاری از مواقع با دیدن عکس‌های خود در سال‌های گذشته به این جمله ایمان آورده ایم. هرچقدر هم که خواهان پیروی از مد باشید و به سمت لباس و اکسسوری های پر زرق و برق بروید باز هم این سادگیست که خودنمایی میکند. همین ساده پسندی سبب به وجود آمدن استایل مینیمال شد که استقبال بسیاری را به همراه داشت.

اما استایل مینیمال چیست و چه قوانینی دارد؟ برای دانستن پاسخ این سوال تا پایان این نوشته با مجله اینترنتی پاساژ همراه باشید.

مهمترین ویژگی‌های استایل مینیمال چیست؟

ترکیب سادگی و زیبایی، آرامش به دنبال دارد و این دقیقا بارزترین ویژگی استایل مینیمال است.

استایل مینیمال در عین زیبایی، راحتی شما را در دو جهت نظر میگیرد. اول از لحاظ راحتی در پوشیدن و استفاده از لباس و دوم از لحاظ ست شدن رنگ ها با یکدیگر.

استایل مینیمال از آن دسته استایل هایی است که به جرات میتوان گفت هیچ وقت از مد نمی افتد و همیشه طرفداران خاص خود را دارد.

در یک جمله میتوان گفت مینیمالیسم، ترندی زودگذر نیست؛ بلکه یک سبک ماندگار است

استایل مینیمال زنانه

معرفی استایل مینیمال و عناصر اصلی آن

استایل مینیمال را می توان پوشیدن لباس های ساده و کاربردی تعبیر کرد. این استایل بر سادگی تمرکز دارد است و در آن کیفیت مهم تر از کمیّت است و خریدِ آگاهانه بر تنوع ارجحیت دارد. استایل مینیمال (یا در واقع، سبک زندگی مینیمال)، یعنی خلاصی از هر چیزی که راحتی شما را تحت تاثیر قرار میدهد و از آن میکاهد و جا باز کردن برای آنچه شما با آن به طور کامل احساس راحتی میکنید.

مهمترین ویژگی های استایل مینیمال

وقتی عادات خرید کردن را ساده می کنیم و تعداد لباس ها را به حداقل می رسانیم، آرامش عجیبی پیدا می کنیم و حس رهایی خوشایندی به سراغمان می‌آید. دیگر نیاز نیست همواره با خود فکر کنیم که «چی بپوشم؟» یا «حالا کدام لباسها را با هم ست کنم؟»، چرا که همۀ لباس های شما به یکدیگر می آیند و به راحتی می توانید همۀ آن ها را با هم ست کنید و البته در عین حال استایل زیبا و جذاب داشته باشید.

اما این سوال پیش می آید که آیا استایل مینیمال چارچوب و ترجیحات خاصی هم دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در شکل گیری استایل مینیمال یک سری ویژگی ها بر یکدیگر ارجحیت دارند. در ادامه این ارجحیت ها را به تفصیل توضیح داده ایم.

رنگ های خنثی در استایل مینیمال.

ترجیح رنگ‌های خنثی بر دیگر رنگ‌ها

اگر استایل مینیمال را انتخاب کرده اید، لازم است بدانید که رنگ های خنثی بر هر رنگِ دیگری ترجیح دارند.

چراکه رنگ های خنثی را می توانید به راحتی با یکدیگر ست کنید؛ از این رو، در انتخاب و خرید لباس، کیف و کفش، رنگ های خنثی را در اولیت قرار دهید.

شاید رنگ‌های خنثی در ابتدا خسته کننده به نظر برسند؛ اما اگر به خوبی با یکدیگر ست شوند، بسیار شیک خواهند بود.

البته اگر دوست داشته باشید، می توانید کمی از رنگ های دیگر را نیز در استایل خود بگنجانید.

رنگ هایی که استفاده میکنید میتوانند رنگ رنگ های شاد هم استفاده کنید. این موضوع تا حد زیادی به سلیقه شما مرتبط میشود. 

ارجحیت کیفیت بر کمیت

در استایل مینیمال، کیفیت اهمیت زیادی دارد. یا بهتر است اینطور بگویم کیفیت لباس ها و کیف و کفشِ شما، در مقایسه با تعداد آن ها، اولویت بالاتری دارد. بنابراین سعی کنید بودجه مورد نظرتان را صرف خرید لباس های با کیفیت کنید.

البته منظور این نیست از گران ترین برندها خرید کنید، بلکه منظور انتخاب پوشاکی است که از مواد با کیفیت تولید شده اند. پس در ابتدا سعی کنید پارچه ها و اجناس مختلف را بشناسید تا بتوانید کالای باکیفیت را از بی کیفیت تشخیص دهید.

ارجحیت علاقه به مد

وقتی استایل مینیمال را انتخاب می کنید، دیگر نیازی نیست خیلی به فکر این باشید که «الان چی مُد شده؟»، بلکه می توانید هر آنچه را دوست دارید بخرید و از پوشیدنِ آن لذت ببرید. در واقع، این شمایید که لباس هایتان را انتخاب می کنید و صنعتِ مُد برایتان تصمیم نمی گیرد!

این آزادی در انتخاب، به مرور زمان حس خوشایندی را ایجاد می کند. هر آنچه را دوست ندارید دور بریزید و به سراغ لباس‌های مورد علاقه تان بروید.

سخن آخر

مینیمالیسم، ترکیبی شگفت انگیز از زیبایی و سادگی است. شعار این سبک استایل این است که با خریدن لباس ها و اکسسوری های ساده و باکیفیت و البته، به رنگِ خنثی، می توانید همواره در عین سادگی، شیک و زیبا باشید!

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *