راهنمای پاساژ

قوانین فروشندگان

قوانین فروشگاه

هدف ما ایجاد یک محیط سالم و دوستانه در پاساژ است. به همین دلیل قوانین پاساژ به عنوان یک راهنما برای همه خریداران و فروشندگان به منظور سالم نگه داشتن این محیط برای خرید و فروش تدوین شده است. شما می بایست با شرایط خدمات ما در اینجا موافقت کنید. ما متعهد به حفظ محیطی امن با تلاش تک تک شما هستیم.
هر فردی درمقام مصرف کننده دارای حقوقی است که این حقوق می بایست از جانب تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات محترم شمرده شود.
این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسط های الکترونیکی و با استفاده از سیستم های ارتباطی جدید به کار می رود.
امنیت خرید و فروش و آسودگی خاطر فروشندگان از مسائل حائز اهمیت برای پاساژ است و همواره می کوشد در این راستا فروشی آسان، امن و لذت بخشی را برای فروشندگان خود پدید آورد. پاساژ به تمامی فروشندگان گرامی توصیه می نماید کلیه موارد ذیل را به دقت مطالعه نمایند ، تا در هنگام فروش کالا دچار مشکل نگردند. کلیه اصول و قوانین ‏پاساژ منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق فروشنده و مصرف کننده می باشد.

قوانین عمومی

فروشندگان کالا در پاساژ و استفاده از خدمات این سامانه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه ی استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات پاساژ است. توجه داشته باشید که فروش کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین پاساژ از سوی فروشنده می باشد.
قوانين و مقررات پاساژ همواره با هدف ارائه خدمات بهتر و مطمئن تر بروز خواهد شد. . هر كاربر پاساژ تأييد مي نمايد كه همواره صفحه قوانين و مقررات را مطالعه نموده و كليه شرايط را پذيرفته است.

قوانین ثبت محصول

فروشندگان می توانند کالاهای خود را بدون هیچ گونه هزینه ای و به صورت رایگان در پاساژ ثبت نمایند. کالا باید حتما نو و سالم باشند و از ثبت کالاهای دسته دوم و کارکرده خودداری فرمایند. در هنگام ثبت کالا بایستی اطلاعات موثر در تصمیم گیری مصرف کنندگان جهت خرید در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند و قوانین ذیل را رعایت فرمایند:

1. ثبت مشخصات فنی و ویژگیهای کاربردی کالا به صورت صحیح و کامل ( در صورتی که کالای شما اصل نبوده حتما در بخش مشخصات محصول بیان نمایید در غیر این صورت کالای شما اصل تلقی می گردد.)
2. فروشندگان در تبليغ كالای خود نبايد مرتكب فعل يا ترك‌ فعلي شوند كه سبب مشتبه شدن و يا فريب مخاطب از حيث كميت و كيفيت شود.
3. فروشندگان براي فروش كالای خود تبليغ مي‌كنند نبايد ‌سلامتي افراد را به خطر اندازند.
4. فروشنده بايد به نحوي تبليغ كند كه مصرف كننده به طور دقيق،‌صحيح و روشن اطلاعات مربوط به كالا را درك كند.
5. مسئولیت تعیین و درج قیمت کالا بر عهده فروشنده می باشد. ارائه سیاست های قیمت گذاری ثابت و مشخص و رقابتی حداقل برابر با قیمت کالا های همانند در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و غیر اینترنتی ) باعث افزایش فروش کالای شما خواهد گردید.
6. ثبت کلیه هزینه هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (از جمله قیمت کالا میزان مالیات، هزینه حمل)

توجه فرمایید از فروش کالاهایی که خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند ممانعت به عمل خواهد آمد. به این جهت، پاساژ برای رفاه حال فروشندگان، یک لیست از کالاهای ممنوعه و غیرقابل فروش بر روی پاساژ را در اختیار شما می گذارد.

لیست کالاهای غیر قابل فروش در پاساژ

ارسال کالا به خریدار

پاساژ پس از صدور صورت حساب و تکمیل عملیات خرید توسط خریدار یک نسخه از سفارش برای مشتری و یک نسخه برای فروشگاه ارسال خواهد کرد. فروشنده از طریق پیام کوتاه از فروش یکی از محصولات فروشگاهش مطلع می‌گردد.
فروشنده می بایست حداکثر طی زمان ثبت کرده در محصول اقدام به ارسال سفارش به آدرس مشتری که در بخش فروش فروشگاه توسط پاساژ اعلام گردیده نماید. پس از ارسال مرسوله فروشنده باید کد رهگیری را در بخش فروش فروشگاه در محصول فروخته شده وارد نماید. در صورت عدم وارد کردن کد رهگیری مسئولیت بروز هر گونه مشکلی بر عهده فروشنده می باشد.
لطفا با توجه به نوع کالای ارسالی خود جهت جلوگیری از هر گونه آسیبی در حمل و نقل از بسته بندی مناسب، استاندارد و ایمن استفاده نمایید.
خواهشمندیم برروی بسته ی ارسالی مشخصات کالا (مثل رنگ، سایز یا مشخصات درج شده روی بدنه کالا ) را درج نمایید تا در صورت مغایرت داشتن محصول با خرید ثبت خریدار نیازی به باز نمودن بسته نداشته باشد.

احترام به حریم خصوصی اشخاص

در صورت استفاده از ارتباط صوتی، هویت فروشنده و قصد وی از ایجاد تماس با خریدار به طور روشن و صریح در شروع مکالمه بیان شود. هرگونه تماسی باید به روشی معقول در وقت مناسب برقرار شود تا مانع از مزاحمت گردد.

قوانین حاکم بر فروش

از آنجایی که پس از صدور صورت حساب و تکمیل عملیات خرید توسط خریدار یک نسخه از سفارش برای مشتری و یک نسخه برای فروشنده ارسال می‌شود و فروشنده از طریق پیام کوتاه از فروش یکی از محصولات فروشگاهش مطلع می‌گردد لذا باید حداکثر زمان ثبت کرده در محصول اقدام به ارسال سفارش مشتری نماید. پس از ارسال مرسوله فروشنده باید کد رهگیری را در بخش فروش فروشگاه در محصول فروخته شده وارد نماید. پس از ارسال مرسوله فروشنده باید کد رهگیری را در بخش فروش فروشگاه در محصول فروخته شده وارد نماید. در صورت عدم وارد کردن کد رهگیری مسئولیت بروز هر گونه مشکلی بر عهده فروشنده می باشد.
فروشگاه می بایست حداقل از ساعت 9 الی 16 در تمامی روزهای کاری به جز تعطیلات رسمی کشور پاسخگوی تماس مشتریان باشند.
در صورتي كه فروشنده، كالای ديگري غير از موضوع معامله‌ يا تعهد را براي خریدار ارسال نمايد، كالا ارجاع داده مي‌شود و هزينه ارجاع‌ به عهده فروشنده خواهد بود.
در خواست دریافت هرگونه وجه از خریدار خارج از پاساژ خلاف قوانین پاساژ می باشد و در صورت مشاهده و یا گزارشی از سوی خریداران از ادامه فعالیت فروشگاه جلوگیری می گردد و مسئولیت بروز هر گونه مشکلی بر عهده فروشنده می باشد.
فروش کالا به مشتری نهایی توسط فروشنده صورت می پذیرد و پاساژ صرفا زیر ساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری بر عهده فروشنده می باشد و پاساژ هیچ مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن ندارد.
در صورت صدور فاکتور در وجه و یا بنام پاساژ و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تایید این شرکت نبوده و همچنین این شرکت هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئولیت خسارت وارده به عهده فروشنده خواهد بود.
فروشنده تضمین می نماید که تمامی کالاهای تحویلی به مشتری مطابق قوانین جمهوری اسلامی تولید شده و یا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. همچنین کالاهای نو و سالم و مطابق توصیفات اعلام شده از نظر کیفیت، رنگ، اندازه، جنس، نحوه نگهداری و شستشو و سایر ویژگیها خواهد بود و چنانچه در این ارتباط خسارتی به پاساژ، یا مشتری نهایی وارد آید، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود.
فروشنده اعلام می دارد که مالک کالا بوده و معارض ندارد و حقوق مالکیت صنعتی (در صورت وجود)،مالکیت معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی،متعلق به اوست یا حق بهره برداری از این حقوق و عرضه کالاهای مربوطه را دارد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می باشد.
فروشنده مسئول به روز نگهداری موجودی و قیمت محصولاتی که در فروشگاه خود قرار داده‌اند هستند. فروشنده متعهد است که در صورت اعمال هر گونه تغییر در نوع بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و همچنین تخفیف های ارائه شده در اسرع وقت کالای ثبت شده را ویرایش و به روز نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به پاساژ و مشتری نهایی، بر عهده فروشنده می باشد.
مسئولیت انجام تمامی امور کنترل کیفیت بر عهده فروشنده می باشد و پاساژ هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد. تنها در صورت بروز هر گونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا) پاساژ نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود. بر مبنای نظر کارشناسی پاساژ، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی فروشنده صورت خواهد پذیرفت.
فروشندگان موظفند کلیه اطلاعات ارسالی از طرف پاساژ، از جمله مشخصات خریدار را نزد خود محرمانه نگاه دارند. مسئولیت هر گونه سوء استفاده از این مشخصات بر عهده فروشنده می باشد.
فروشنده حق دریافت هیچ گونه وجهی در قبال کالای خریداری شده از پاساژ به طور مستقیم از خریدار نخواهد داشت. در صورت گزارش خریدار از دریافت هر گونه وجهی، پاساژ از ادامه فعالیت فروشگاه جلوگیری خواهد کرد.
پاساژ پس از تایید خریدار و یا اتمام 7 روز ضمانت کالا، بهای محصولات فروش رفته را (به غیر از سفارشات عودت داده شده) که از مشتری دریافت کرده، پس از کسر حق الزحمه، طی حواله بانکی به فروشنده پرداخت خواهد نمود.
در صورت مغایرت در حساب ها، تنها طی 7 روز پس از انجام پرداخت می توانند مراتب را به پاساژ اعلام نمایند. بدیهی است پس از این بازه زمانی، هیچ گونه تغییری اعمال نخواهد شد.

ضمانت بازگشت کالا

فروشندگان بايد حداقل هفت روز كاري، وقت‌ براي انصراف (‌حق انصراف) از قبول خود بدون تحمل جريمه و يا ارائه دليل داشته باشد.‌ تنها هزينه تحميلي بر مصرف‌ كننده هزينه باز پس فرستادن كالا خواهد بود. ضمانت بازگشت کالا بر اساس قوانین مندرج در صفحه شرایط بازگشت کالا خواهد بود. شروع اعمال حق انصراف 7 روز از تاريخ تسليم كالا به مصرف کننده خواهد بود.
به محض استفاده مصرف كننده از حق انصراف، فروشندگان توافق می نمایند عودت کالا تا 7 روز از زمان تحویل به مشتریان قابل قبول باشد. حق انصراف مصرف كننده در مواردي كه شرايط خاصي بر نوع كالا حاكم است اجرا نخواهد شد.

لازم به ذکر است در هنگام عودت کالا توسط خریدار و پذیرش کالا توسط فروشنده ، بسته به نوع کالا و مشکل اعلام شده توسط خریدار ، فروشگاه موظف است حداکثر تا 48 ساعت کاری نتایج تست و اعلام نظر نهایی کارشناسانشان را به پاساژ اعلام فرمایند در غیر این صورت وجه پرداختی به خریدار باز خواهد گشت.

عدم تامین کالا

در صورت عدم تامین کالای سفارشات طی زمان ثبت سفارش توسط مشتری، پاساژ میتواند راسا نسبت به لغو سفارش اقدام نماید و از فروشنده متعهد به پرداخت جریمه در خواهد شد.

حل اختلاف

در موارد اختلاف و يا ترديد ما بین فروشنده و خریدار مراجع ذی صلاح و یا مراجع قضائي رسيدگي خواهند كرد.تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف، تعهدات پاساژ متوقف خواهد شد. پاساژ هیچ گونه مسئولیتی در قبال حل اختلافات میان فروشنده و خریدار ندارد.
در صورت بروز هر گونه اختلاف در رابطه با قوانین و یا در تفسیر مفاد آن، ابتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره مورد را مرتفع نمایند.در صورت لایتحل ماندن، مورد توسط هیئت حل اختلاف متشکل از نماینده فروشنده و نماینده پاساژو یک نماینده مرضی الطرفین برری و مرتفع خواهد شد.در صورت لاینحل ماندن مذاکره ظرف مدت 14 روز و همچنین در صورتی که هر یک از طرفین نمایندگان خود را ظرف مدت 7 روز از درخواست طرف دیگر معرفی نمایند و یا ظرف مدت مشابه نمایندگان طرفین نتوانند یک نماینده مرضی الطرفین انتخاب نمایند، مورد اختلاف در مراجع ذیصلاح قانونی در تهران قابل پیگیری می باشد و رای نهایی صادره ایشان برای طرفین لازم الاجرا می باشد.

نقض قوانین و خدمات پاساژ

در صورت نقض قوانین پاساژ توسط فروشنده پاساژ این حق را برای خود محفوظ می دارد که از ادامه فعالیت فروشگاه، یا فروش کالا و یا ادامه فعالیت کاربر جلوگیری نماید.